Created with Sketch.

У Британському парламенті розповіли про релігійні переслідування в Криму і на Донбасі

24.07.2019, 12:59

У стінах Британського парламенту 23 липня відбулася дискусія щодо проблем релігійних переслідувань у світі. Від України участь у заході взяв правознавець, виконавчий директор Інституту Релігійної свободи Максим Васін.

У стінах Британського парламенту 23 липня відбулася дискусія щодо проблем релігійних переслідувань у світі. Від України участь у заході взяв правознавець, виконавчий директор Інституту Релігійної свободи Максим Васін.

Як написав він у Facebooк, зібралося чимало ключових осіб Великобританії, які приділяють значну увагу захисту свободи віросповідання як фундаментального права людини. Це і Лорд Алтон, який минулого тижня на Міністерський зустрічі у Вашингтоні отримав нагороду як “батько свободи релігії та переконань”, а також Спеціальний посланець прем’єр-міністра з питань свободи релігії або віри Лорд Ахмад та парламентар Фіона Брюс з комітету прав людини, яка минулого року підтримала ініціативу Національного дня молитви в Британії. Виступали представники релігійних і громадських організацій. Особливо часто згадувалася нова резолюція ООН, яка проголошує 22 серпня Міжнародним днем пам’яті жертв актів насильства на основі релігії або переконань.

За словами Максима Васіна, він не почув у виступах спікерів про релігійні переслідування в Криму і на Донбасі, спричинених російською агресію проти України. Тому по завершенню офіційної частини особисто розповів Лорду Алтону та пані Брюс про доповідь ІРС «Свобода віросповідання під прицілом: російський терор на окупованих територіях Східної України» та попросив звернути увагу на міжнародному рівні на страждання українських віруючих.

«Лондон залишається одним із ключових світових центрів, де релігійна свобода займає вагоме місце у порядку денному міжнародних відносин. У тому числі через те, що сама Британія та її колишні колонії постали перед викликами, пов’язаними з браком поваги до права релігійних меншин на свободу віросповідання. Тож є сподівання, що на міжнародному рівні будуть вживатися більш рішучі та практичні заходи для захисту прав тих віруючих, які досі не можуть насолоджуватися даром релігійної свободи, даним Богом кожній людині», - написав Максим Васін.

Читайте також
Держава "Недотримання обіцянок — дискредитація держави", - католики храму св. Миколая в Києві надіслали прем’єру Резолюцію
Сьогодні, 18:15
Міжконфесійне Платформа Опендатабот підсумувала кількість переходів до ПЦУ на Рівненщині за час війни
Сьогодні, 17:55
Культура Києво-Могилянську академію оштрафували через повторний недопуск інспекторів до келій монастиря
Сьогодні, 17:30