Митрополиту Сумському і Охтирському УПЦ МП висунули підозру (оновлено 29.02.24)

28 лютого, 10:07
Суспільство
Митрополиту Сумському і Охтирському УПЦ МП висунули підозру (оновлено 29.02.24) - фото 1
Митрополит Сумський і Охтирський УПЦ МП Євлогій (Гутченко) 27 лютого звернувся до священнослужителів єпархії з проханням молитов за нього. Він повідомив про висунуті звинувачення на підставі його проповіді нібито на захист УПЦ МП.

Звернення опублікувала прес-служба Сумської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Митрополит Євлогій розповів, що підставою для звинувачень стала його проповідь, у якій він «висловився на підтримку нашої Української Православної Церкви та про помилковість тієї релігійної політики проти нашої Церкви та її вірних чад, яку ми всі спостерігаємо».

Єрарх вважає, що звинувачення не мають під собою реального ґрунту.

«Сьогодні, коли брехливі наклепи ллються рікою, а з кожним днем зростає кількість погроз та нагнітається ситуація, моя душа і серце звертаються до Бога, шукаючи у Ньому утіхи та сили. Моя архиєрейська совість не дозволяє мені піддатися цим нападкам і признати вину за діяння, яких я не скоював. Я вірю, що правда Божа переможе, але для цього мені потрібна ваша підтримка та молитовна допомога», — йдеться у зверненні.

Він попросив паству посилити свої молитви до Господа, «щоб Він укріпив мою віру, міцність духу та дарував мудрість не скоїти помилок у цьому випробуванні».

29 лютого прес-служба СБУ повідомила, що за даними слідства, клірик ображав релігійні почуття вірян інших конфесій під час своїх проповідей та у відеозаписах на своїх сторінках у соцмережах.

Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила факти протиправних дій фігуранта.

На підставі отриманих доказів йому повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань).