Created with Sketch.

У центрі Львова відреставрують фігури зі скульптурної групи "Хрещення"

19.07.2022, 18:05

Скульптури перебувають у поганому стані і підлягають реставрації.

У Львові, з будинку-пам’ятки архітектури, що на пл. Ринок, 23, відреставрують третю фігуру зі скульптурної групи «Хрещення Ісуса Христа Іваном Предтечею». Зараз її демонтували, повідомляє "Твоє місто" з посиланням на ЛМР.

За словами начальниці управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, скульптуру, як і дві попередні, з фасаду колишньої кам’яниці Шольц-Вольфовичів забрали для планової реставрації.

«Скульптури перебувають у поганому стані і підлягають реставрації. Першу фігуру демонтували ще до війни, другу – вже в час війни і третю – вчора», – каже Лілія Онищенко.

Роботи виконають українські та польські реставратори, а фінансуватиме їх фонд Дідушицьких.

Довідково

Будинок на пл. Ринок, 23 (охор. №326/21) – це колишня Шольцвольфовичівська кам'яниця, яка збудована у ХVІ ст., була перебудована у 1630 р. у стилі пізнього ренесансу з яскраво вираженими фламандськими впливами.

Будинок належав родині львівських патриціїв Шольц-Вольфовичів. Засновниками цього роду був відомий львівський купець Вольф Шольц і його брати Якуб та Йоган.

Історик Діонісій Зубрицький згадує у своїй хроніці під 1607 р. про те, що райця Йоган Шольц-Вольфович «зобов'язав та записав кожного власника свого дому в місті, який тепер має №47, щороку на різдво давати обід для убогих у шпиталі св. Духа і св. Станіслава».

На пл. Ринок Шольцам належало декілька кам'яниць. Її наріжник, звернений до вул. Галицької на рівні третього поверху у кутовій ніші прикрашений скульптурною композицією «Хрещення Ісуса Христа Іваном Предтечею». Тривіконним фасадом будинок виходив на пл. Ринок, від колишньої пл. Капітульної (тепер пл. Катедральна) фасад займав 2/3 кварталу.

Будинок, зведений на західному боці пл. Ринок, наріжний. Побудований з каменю та цегли (фундаменти з кам'яних блоків), тинькований, чотириповерховий, в плані має характерний для ринкових кам'яниць витягнутий у глибину ділянки прямокутник з вузьким головним тривіконним фасадом від пл. Ринок і довгим від пл. Катедральної.

Читайте також
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
19 липня, 16:08
Культура Стан скульптур на архикатедральному соборі св. Юра в м. Львові викликає стурбованість фахівців
19 липня, 17:44
Культура У костелі в Дубні на Рівненщині вперше за 65 років зазвучав орган
19 липня, 14:33
Культура У львівському храмі блаж. Климентія Шептицького виставили для огляду старовинні плащаниці
19 липня, 09:48