• Головна
  • Новини
  • У церкві св. Михайла в Мюнхені виявили мощі св. Івана Хрестителя, апостола Якова і Миколая Чудотворця...

У церкві св. Михайла в Мюнхені виявили мощі св. Івана Хрестителя, апостола Якова і Миколая Чудотворця

19.02.2011, 13:17
У церкві св. Михайла в Мюнхені виявили мощі св. Івана Хрестителя, апостола Якова і Миколая Чудотворця - фото 1

У єзуїтській церкві св. Михайла в Мюнхені вдалося ідентифікувати два релікварії з мощами св. Івана Хрестителя, св. апостола Якова і св. Миколая Чудотворця. Мощі у вигляді кісткових останків розміщені під склом на оксамиті серед мощей інших святих, чия приналежність наразі не встановлена.

relic.jpgУ єзуїтській церкві св. Михайла в Мюнхені вдалося ідентифікувати два релікварії з мощами св. Івана Хрестителя, св. апостола Якова і св. Миколая Чудотворця. Мощі у вигляді кісткових останків розміщені під склом на оксамиті серед мощей інших святих, чия приналежність наразі не встановлена.

Релікварії знаходяться в 2-ій правій каплиці при вході в церкву. На маленьких вицвілих від часу пергаментних клаптиках, прикріплених до кожної частинки мощей, ледве вдалося прочитати написи латиною з іменами святих.

Про ці мощі повідомляється в книзі «Trophаea Bavarica» (Bayerische Sigeszeichnen), випущеній латинською мовою в Мюнхені в 1597 р. Мощі цих святих серед інших були доставлені з Риму в столицю Баварського герцогства в кінці XVI ст.

Мощі св. Івана Хрестителя і св. Миколая зберігаються також і в багатих релікваріях, що знаходяться в мюнхенському Музеї Резиденції. Відповідно до ексклюзивної інформації, підготовленої для «Седмица.Ru» референтом адміністрації Резиденції Мюнхена доктором Крістіаном Квайтчем, мощі св. Миколая-чудотворця (у вигляді тім'яної кісті черепа) знаходяться в позолоченому «релікварії за № 58». Прикрашений коштовними каменями і перлами він виготовлений в 1619 р. мюнхенським ювеліром Берхардом Петером. Про це повідомляє «Католицький оглядач».