У Чехії заарештували священика, причетного до тероризму на Донбасі

У Чехії суд заарештував трьох найманців, які, за версією слідства, брали участь у бойових діях на Донбасі на боці Росії.

Про це повідомило видання iROZHLAS.cz із посиланням на представника Генпрокуратури Мартіна Білі, передає НВ.

Всього у справі фігурують п’ятеро людей і одна юридична особа.

Заарештовані голова екстремістської організації Чехословацькі солдати в резерві за мир Іван Кратохвіл, 52-річний Мілош Уржецький і православний священик із Пршемисла Іван Гадрав.

Обвинуваченим загрожує до 20 років позбавлення волі за терористичний напад, до 12 років позбавлення волі за фінансування тероризму і максимум 15 років позбавлення волі, якщо їх визнають винними у підтримці та заохоченні тероризму.

Прокурор Білі підтвердив iROZHLAS.cz, що інші затримані, про які повідомляли ЗМІ, теж є обвинуваченими.

«Загалом можна констатувати, що під час кримінального провадження було вилучено документальні, електронні та фактичні докази», — додав він.

Національний центр з боротьбі з організованою злочинністю 22 квітня висунув п’ятьом затриманим обвинувачення в терористичному нападі, участі в терористичній групі, фінансуванні тероризму та підтримці і пропаганді тероризму.

Про масштабну спецоперацію проти найманців, які брали участь у бойових діях на Донбасі на боці окупаційних сил РФ, чеські ЗМІ повідомили 21 квітня.

Повідомлялося, що було затримано щонайменше п’ятьох людей.

До організації поїздок чеських бойовиків на схід України можуть бути причетні співробітники Головного управління Генштабу РФ, які працювали в російському посольстві у Празі.

Затримання прокремлівських бойовиків сталося на тлі викриття причетності ГРУ до підриву складів з озброєнням у Врбетіце у 2014 році, проте, як зазначили в поліції, з цією справою воно не пов’язане.