У Черкасах три парафії святкуватимуть Різдво 25 грудня

У Черкасах три парафії святкуватимуть Різдво 25 грудня - фото 1
Три храми в Черкасах здійснюватимуть Різдвяні богослужіння 25 грудня, оскільки віряни мають бажання святкувати саме цього дня. Про це “Суспільному” повідомив керівник інформаційної служби Черкаської єпархії Православної Церкви України священик Андрій Шпунт.

Джерело: Суспільне

Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан поспілкувався з черкаськими священиками про те, коли проходитимуть Різдвяні Служби в місті.

“Владика Іоан запропонував черкаським священикам, якщо є на те бажання парафіян, святкувати Різдво 25 грудня. Цього року в Черкасах три парафії святкуватимуть Різдво 25 грудня. Це храм святих Кирила та Мефодія, що біля Черкаського національного університету, Свято-Анатоліївська парафія біля обласної лікарні та парафія Успіння Пресвятої Богородиці біля онкодиспансеру. Владика сам запропонував, щоб служили 25 грудня у Свято-Анатоліївській парафії для тих вірян, які мають бажання святкувати саме цього дня. Тому цей храм вибрали, щоб хоч в одному відбулося таке богослужіння, і всі охочі могли прийти. Дві інші парафії самостійно виявили бажання”, — прокоментував священик Андрій Шпунт. Він розповів, що відбуватиметься повноцінна Різдвяна Служба.

Священик Андрій Шпунт під час богослужіння. Фото Черкаської єпархії ПЦУ - фото 103457
Священик Андрій Шпунт під час богослужіння. Фото Черкаської єпархії ПЦУ
Джерело фото: Фото Черкаської єпархії ПЦУ

За його словами, якщо Різдво святкуватимуть 25 грудня, то піст також розпочинається на два тижні раніше, ніж зазвичай.

“У парафіян є вибір. Якщо більшість людей буде готова до того, щоб переходити на святкування 25 грудня, то буде прийняте рішення і відбудеться календарна реформа. Бо не може бути так, щоб лише Різдво святкували раніше, а всі інші свята по-старому. Тому що всі свята, які є нерухомі, відбуватимуться на 13 днів раніше. Це не стосується Великодня та свят, які пов’язані з ним”, — пояснив Андрій Шпунт.

За словами священика, представники влади та настоятелі найбільших українських Церков мають зібратися та прийняти рішення про перехід на новий календар. Це рішення повинне бути прийняте із врахуванням думки парафіян.

Рішення Священного Синоду ПЦУ відзначати Різдво 25 грудня потрібно пояснювати парафіянам, аби вони його усвідомили, вважає владика Іоан:

Митрополит Черкаський і Чигиринський, Владика Іоан в одному із православних храмів.  - фото 103460
Митрополит Черкаський і Чигиринський, Владика Іоан в одному із православних храмів.
Джерело фото: Фото Черкаської єпархії ПЦУ

“Як нам змінити свідомість християн і донести до них те, що древні апостольські правила церковні вчать святкувати Різдво Христове 25 грудня? Вважаю, що корисним буде впровадження маленьких приводів у релігійне життя тих громад, де є вже відповідне бажання, яке стосується поки що виключно святкування Різдва Христового”.

Тому священики радитимуться, як донести думку до парафіян, розповів митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.