Єрарх УГКЦ освятив у Чикаго відновлену могилу автора маршу ЗСУ та гімну ОУН
Про це йдетьсяна Facebook-сторінці громадської організації "Orange Wave", повідомляє Суспільне.
У дописі йдеться, що учасники "Orange Wave" у співпраці з Українським конгресовим комітетом Америки знайшли й відремонтували надмогильний камінь Олеся Бабія.
21 травня українці у Чикаго освятили відновлену могилу поета. Участь у заході взяли ветерани війни, Генеральний консул України в Чикаго Сергій Коледов, танцювальні колективи та українці, які живуть у США.
"Хто б міг подумати, що ми будемо у війні? Хоч ми не є на передовій, але ми — на війні, війна іде. І для нас дуже часто, особливо для тих, хто тут, хто далеко від України, є важливим питання: що ми можемо робити? Тому сьогодні ми вшановуємо пам'ять Олеся Бабія. Він воював зі зброєю не дуже, але він воював зі словом", — сказав у своїй промові єпископ єпархії святого Миколая УГКЦ Венедикт Алексійчук.
"Сталося так, що наприкінці ХІХ на початку XX століття, коли в Європі та в усьому світі розпочалася активна боротьба за національне відродження, народилася плеяда українців, які стали надалі бійцями, поетами, художниками, військовими — стали цвітом нації. І кожен з них був особистістю. Одним із них був відомий нам Олесь Бабій", — промовив Генеральний консул України в Чикаго Сергій Коледов.
Олесь Бабій народився в 1897 році на Калущині. Чоловік воював у Першій світовій війні, брав участь у Перших визвольних змаганнях в Українській галицькій армії, був доктором філософії Празького університету.
Під час Другої світової війни він емігрував у Німеччину, а потім — у США. Олесь Бабій помер в березні 1975 року. У нього не залишилося ні сім'ї, ні дітей.
Пісню "Зродились ми великої години" вважають маршем українських націоналістів. Текст належить Олесю Бабію, а музику до пісні приписують Омеляну Нижанківському. У 1932 році керівний орган ОУН — Провід українських націоналістів затвердив пісню гімном організації.
24 серпня 2018 року гімн ОУН став маршем українського війська на параді до Дня Незалежності України. Також тут вперше офіційно використали вітання "Слава Україні!" — "Героям Слава!"
Ініціаторами створення для українського війська стройової пісні на основі тексту Олеся Бабія стали лідер гурту "Воплі Відоплясова" Олег Скрипка та учасник гурту "Kozak System" Іван Леньо.