У ДБР вчергове наголосили, що  не ставлять під сумнів правомірність надання Томосу

29.07.2020, 08:59
Держава
Правоохоронними органами України не розслідуються питання, пов’язані з наданням українській Церкві Томосу.

Про це сказав очільник ДБР Олександр Соколов в коментарі "Українській правді".

У ДБР вчергове наголосили, що  не ставлять під сумнів правомірність надання Томосу - фото 54310

 

"Відповідно до Конституції, держава відокремлена від Церкви і не повинна втручатися в питання реалізації громадянами свого права на свободу віросповідання.

В зв’язку з цим, будь-які питання, пов’язані з добровільним створенням чи об’єднанням релігійних общин, не перебувають в сфері повноважень правоохоронних органів. В площині функцій правоохоронців те, що стосується виключно власності чи насилля, на що ми реагуємо незалежно від релігійної приналежності",- наголосив чиновник.

"УП" звернулася до ДБР за роз’ясненням після того, як у привітанні українців із Днем Хрещення Руси-України п'ятий президент Петро Порошенко зазначив, що в Україні розслідується справа за Томос, яким надано незалежність Православній Церкві України.

На уточнююче запитання "УП" Соколов зазначив, що ДБР жодним чином в рамках справи щодо можливого "розпалювання ворожнечі" не оцінює факт правомірності одержання Томосу.

Нагадаємо, 18 червня перед судом щодо обрання запобіжного заходу в справу про можливе незаконне призначення голови Служби зовнішньої розвідки Порошенко заявив, що проти нього порушили справу через "розпалювання релігійної ворожнечі" за фактом отримання Томосу українською автокефальною Церквою.

У ДБР підтвердили відкриття справи Службою безпеки України ще у 2019 році.
Водночас у бюро наголосили, що не збираються ставити під сумнів легітимність створення Православної Церкви України, та пояснили, що цю справу стосовно Порошенка було відкрито за заявою предстоятеля УПЦ КП Філарета. У Філарета цю інформацію заперечують, заявляючи, що на Порошенка наскаржились віряни.