Created with Sketch.

У день депортації кримськотарського народу митрополит УПЦ МП похвалив Путіна

19.05.2021, 10:25

Митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ МП Лазар Швець 18 травня - у день депортації кримськотарського народу - висловив співчуття жертвам репресій та засудив "допущені порушення прав народів Криму за часів тоталітарного режиму".

Про це повідомляє сайт єпархії.

"Сьогодні ми підносимо свої молитви, щоб Всемилостивий Господь допоміг кожному, хто постраждав від сталінських репресій", - зазначив єрарх.

Митрополит Лазар у своєму слові не проминув нагоди згадати й сьогодення, зауваживиши, що з кожним роком у минуле відходять події, пов'язані з "воєнним періодом".

Теплим словом єрарх УПЦ МП згадав і президента Росії Путіна.

Він, зокрема, похвалив його за значний вклад у відродження та розвиток репресованих народів, у тому числі й кримськотатарського.

"У зв'язку з цим дуже важливим і своєчасним став Указ Президента Росії В. В. Путіна «Про заходи щодо реабілітації вірменського, болгарського, грецького, кримськотатарського та німецького народів і державну підтримку їх відродження і розвитку»", - заявив священнослужитель.

Митрополит відзначив позитивне застосування цього закону на практиці.

"Його реалізація на практиці показала, як важливо не на словах, а на ділі вирішувати питання зі створення інженерно-технічній інфраструктури в місцях компактного проживання колишніх депортованих громадян, швидше і затишніше облаштувати їх побутові умови, допомогти набути впевненості і душевний спокій на землі своїх батьків і дідів".

"І дуже важливо, щоб саме зараз в нашому поліконфесійному суспільстві ми не забули заклик Господа до братської любові", - додав він.

Нагадаємо, російська окупаційна влада в Криму не припиняє релігійні утиски мусульман, греко-католиків, вірян ПЦУ, а також представників інших конфесій.

Про це йдеться в Доповіді про свободу віросповідання у світі за 2020 рік, оприлюдненій Держдепартаментом США.

Станом на жовтень минулого року 69 жителів Криму залишалися за ґратами через причетність до мусульманської політичної організації «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена в Росії, але є законною в багатьох країнах, у тому числі в Україні.

Крім того, ув’язнення за свою віру відбували двоє Свідків Єгови.

Утисків з боку окупаційної влади зазнають представники Української Греко-Католицької Церкви та інших конфесій. Багато релігійних громад по суті витіснені з окупованого півострова шляхом запровадження нових вимог реєстрації.

Лише Українська Православна Церква Московського Патріархату була звільнена від цих вимог, підкреслюється в доповіді.

Читайте також
Суспільство У кримського політв'язня Сейрана Салієва погіршився стан здоров'я
Сьогодні, 10:15
Суспільство Написи російською та ікони російських царів знайшли мешканці села на Буковині у колишньому храмі УПЦ МП
19 травня, 09:30
Суспільство Великий друг УПЦ МП увійшов до комітету безпеки Ради федерації Росії
19 травня, 15:02
Суспільство Глава російських старообрядців сподівається, що мета “СВО” буде досягнуто
19 травня, 10:31