У День поминання загиблих захисників України в ПЦУ відбулися молитви

У День поминання загиблих захисників України в ПЦУ відбулися молитви - фото 1
Перший четвер кожного місяця в Україні оголошено Днем Всеукраїнської молитви за загиблими військовими внаслідок російської агресії на Донбасі.

З такою ініціативою виступив Український інститут національної пам’яті. Згодом до неї долучилося Міністерство у справах ветеранів України.

Така акція не є новою. Уже кілька років поспіль в академічному храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, який знаходиться на території Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві, на початку кожного місяця відбувається поминання українських вояків, які загинули в боях за незалежність України.

Настоятель храму прот. Павло Мельник розповідає, що панахиди та моління за загиблими військовими у храмі вже стали традиційними.

У День поминання загиблих захисників України в ПЦУ відбулися молитви - фото 52870

«Молитва за українськими військовими, які в різний час російсько-української війни загинули на сході, ми проводимо ще з кінця 2018 року. На моїй пам’яті це вже двадцята спільна молитва з працівниками Українського інституту національної пам’яті. До нас також приєднуються і капелани нашої Церкви. Разом з тим ми молимося і за перемогу над агресором», - говорить священник.

Підтримуючи ініціативу УІНП, в Луцьку на Театральному майдані біля стели «Загинули за єдність України» за участі військових капеланів відбулось вшанування пам'яті українських військовослужбовців. До молитви долучився також начальник Луцького гарнізону Роман Кулик, а також начальник територіального відділу Міністерства у справах ветеранів України у Волинській області Андрій Омельчук.

Як повідомляють капелани Волині, вшанування полеглих героїв відбулося з дотриманням усіх карантинних заходів.

У День поминання загиблих захисників України в ПЦУ відбулися молитви - фото 52869

Схожа акція з вшанування відбулася і в Рівному. У середмісті біля стели "Загинули за єдність України" за участі представників Збройних Сил та духовенства відбулася панахида за новітніми героями України.

У червні 2020 року в російсько-українській війні віддали своє життя шестеро українських воїнів: Дмитро Бут, Леонід Добрянський, Ілля Струк, Богдан Коваленко, Олександр Маньківський та Іван Дедюх.