У Державній службі України з етнополітики та свободи совісті зробили заяву щодо оголошення Юридичним відділом УПЦ МП «незаконною» релігієзнавчої експертизи Статуту про управління цієї Церкви, де доведено її церковно-канонічний зв’язок із Московським Патріархатом.
Про це повідомляє видання "7 днів".
У службі повідомили, що експертиза була проведена за рішенням РНБО та згідно з указом Президента.
Експертами для здійснення релігієзнавчої експертизи було обрано дослідників релігії, чию кваліфікацію переконливо доведено як їхніми науковими ступенями й вченими званнями, так і численними працями з досліджуваного питання, – наголошують у Держетнополітики.
Відповідно до Закону, до участі в релігієзнавчій експертизі було запрошено також представника релігійної організації — Української Православної Церкви, — щодо якої призначено цю експертизу.
Однак він відмовився і від участі в релігієзнавчій експертизі, і від можливості надати Експертній групі документи, матеріали, свідчення, думки по суті справи. Натомість висунули вимогу відвести чотирьох членів Експертної групи з семи.
Члени Експертної групи погодили висновок релігієзнавчої експертизи одностайно. Водночас вважаємо за необхідне зауважити, що Експертна група діяла неупереджено та фахово, а ДЕСС послідовно підтримує позицію свободи думки будь-якої людини, експерта зокрема, якщо така позиція узгоджується з позицією законодавства.
У разі незгоди з висновком релігієзнавчої експертизи представникам УПЦ МП варто було б навести аргументи та надати фактологічні підтвердження на захист власної позиції.
Нагадаємо, В УПЦ МП не погодилися з висновком релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви. Експертизу вони називали «незаконною, проведеною з порушенням законодавства та такою, що виходить за межі предмета свого дослідження».
В УПЦ МП не сподобався склад експертів, які досліджували їхні Статут, також вони заперечили свій зв'язок з РПЦ.