В УПЦ МП висновок релігієзнавчої експертизи їхнього Статуту назвали "незаконним"

02 лютого, 11:10
Держава
В УПЦ МП висновок релігієзнавчої експертизи їхнього Статуту назвали "незаконним" - фото 1
В УПЦ МП не погоджуються з висновком релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви. Експертизу вони називають «незаконною, проведеною з порушенням законодавства та такою, що виходить за межі предмета свого дослідження».

Про це у коментарі Інформаційно-просвітницькому УПЦ МП заявив голова Юридичного відділу УПЦ МП протоєрей Олександр Бахов.

Отцю Бахову насамперед не сподобався склад експертів, які досліджували статут їхньої конфесії. Їх він вважає упередженими. Відтак голова Юридичного відділу УПЦ МП хотів би, щоби цю експертизу провели релігієзнавці з-за кордону.

Також священнослужитель заперечує зв'язок УПЦ МП з РПЦ.

«Предметом експертного дослідження, відповідно до рішення РНБО, є церковно-канонічний зв’язок з Московським Патріархатом у Статуті про управління УПЦ, а не у статуті та сайті РПЦ, — зазначив юрист. — Згідно з уставними документами, Українська Православна Церква є незалежна і самостійна у своєму управлінні та устрої, Її органи управління — Собор і Синод — знаходяться в Києві. Тож дана експертиза абсолютно не відповідає предмету дослідження», - заявив о. Бахов.

Нагадаємо, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті забезпечила проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським Патріархатом.

Для виконання цього завдання було створено Експертну групу, до складу якої увійшли п’ятеро професорів, докторів наук та один кандидат наук — фахівці у галузі релігії, історії церкви, свободи совісті, державно-конфесійних відносин, богослов’я, які мають фахові наукові публікації з історії, соціології, філософії, релігії взагалі та у сфері дослідження Східного Православ’я зокрема.

Експертна група дійшла висновку, що УПЦ МП є структурним підрозділом РПЦ, вона не діє як самостійна (автокефальна) Церква і не проголошує власної самостійності (автокефалії).