У Донецьку хочуть чесно поговорити про віру
Міжнародна богословська конференція "Церква вчора, сьогодні і завтра: форми і суть" відбудеться 25-27 квітня 2013 у Донецькому християнському університеті.
«Конференція буде присвячена, можливо, найгострішій богословській проблемі сучасності – якою є Церква Христа і як вона може виконувати свою, заповідану Господом, місію в сьогоднішньому і, особливо, завтрашньому світі? — повідомляють організатори конференції. — Ми чекаємо і готуємося до розмови глибокої і гранично чесної, розмови, в якій зіткнуться різні позиції і відбудеться спільний пошук Істини. Ми припускаємо, що кожна доповідь — це запрошення до спільного пошуку відповідей на питання, над якими б'ється доповідач, а тому учасники конференції — не слухачі, а співучасники в цьому пошуку».
Звідси — логіка роботи конференції. Перед кожною секцією, будуть представлені доповіді, в яких окреслюється проблемне поле заявленої теми. Потім, на основі цих доповідей, розгортається тривала дискусія, до якої залучаються всі учасники. В ході цієї дискусії і відбудеться пошук відповідей на поставлені в доповідях питання. Дві з шести секцій пройдуть у форматі круглих столів: дискусія з цих питань буде займати практично весь час роботи секції.
Вас чекають цікаві доповіді та дискусії. Серед учасників програми — Михайло Дубровський, Олександр Жибрик, Віктор Ляху, Сергій Градіровскій, Юрій Марк, Михайло Черенков, Надія Ружина, Олексій Горбачов та інші.
Програма
25 квітня, четвер. Сутність Церкви
Секція 1. Церква як основне богословське питання сучасності.
Чому Церква опинилась в центрі богословського порядку денного? Чому саме зараз? Які до цього передумови в самій церкві і в суспільстві? Про що це свідчить?
Секція 2. Які основи повинні бути відновлені?
Що є Церква? Яке значення вкладалося в це поняття, коли відбувалося оформлення Церкви Христової і її виділення із синагоги? Які з цих значень загублені, або спотворені сьогодні, і чи є можливість їх відновлення?
26 квітня, п'ятниця. Проблеми Церкви
Секція 3. Круглий стіл «Церква і політика»
Розгорнута дискусія, приводом і рамками якої служать два ювілеї: 1700 річниця Медіоланського едикту і 1025 річниця офіційного Хрещення Русі. Як пов'язані Церква і політика? Чи можливо для Церкви виконати Велике Доручення без взаємодії з політичною владою? Або ж, це і є єдиний шлях?
Секція 4. Церква поза дискримінації. Жіночий погляд і «єврейське питання»
Жінки становлять більшість в Церкві (причому, у всіх конфесіях), але при цьому їх роль більш, ніж скромна. І в сенсі визначення шляху Церкви, і в можливості виконувати певні церковні функції / займати позиції. Так має бути? Або — це ненормально? А можливо, потрібно щось змінити, щоб в Церкві було більше чоловіків?
Церква виникає в єврейському середовищі, але потім розширюється до краю землі. Охоплюючи собою еллінів і варварів, «навчаючи народи» згідно велике доручення Христа, Церква пориває з іудейською традицією. Останнім часом, єврейське християнство відроджується, а Церква приносить вибачення за свої гріхи проти євреїв. Що може розповісти єврейський погляд на християнство про природу Церкви, її ідентичності і місії? Як можна переосмислити Церкву, щоб повернути в неї «загублені коліна»?
27 квітня, субота. Виклики Церкви
Секція 5. Εκκλησια і πολις: церковна громада в міському ландшафті
Міста були основою місіонерської стратегії апостолів. Церква була архітектурним, темпоральним і смисловим центром середньовічного міста. Сьогодні церкви губляться в міському ландшафті. Що потрібно зробити, щоб змінити ситуацію? Яким має бути вплив Церкви на сучасне місто? Якою має бути Церква, щоб надавати цей вплив?
Секція 6. Круглий стіл «Нові форми церковного життя»
Кожна епоха народжує нові форми життя Церкви. Це стосується і церковного календаря, і формату богослужіння, і богослов'я. Це неминуче і необхідно, щоб Церква могла донести Вічне Євангеліє до сучасного покоління. Світ знову міняється. Які нові форми церковного життя вже з'явилися? Появу яких потрібно очікувати в майбутньому?
Всім хто встигне зареєструватися до 22 квітня видавництво «Колоквіум» пропонує ваучер на 40 грн. для купівлі книг під час конференції!
Детальна інформація на сайті ДХУ http://dcu.org.ua
Оновленням інформації в мережі Facebook http://www.facebook.com/events/127907227378782/
Дізнатися про умови і зареєструватися:
- e-mail: [email protected]
- тел.: (095) 8884383, (098) 4291818