Created with Sketch.

У доповіді ЮНЕСКО щодо ситуації в Криму знову згадують про релігійні та культурні утиски

15.10.2021, 17:47

Генеральний директор ЮНЕСКО надав виконавчій раді організації чергову доповідь з моніторингу ситуації в Криму і Севастополі.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України, передає Крим.Реалії.

«Представлена у доповіді інформація свідчить про подальше погіршення ситуації з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополь. Російська окупаційна адміністрація продовжує нехтувати міжнародним гуманітарним правом, систематично вдається до політичних переслідувань, вчиняє культурні та релігійні утиски, освітній процес перетворився на цілеспрямоване стирання української та кримськотатарської національної ідентичності», – сказано в повідомленні.

Крім того, підкреслюється, що «незаконне переміщення українських культурних цінностей з кримських музеїв та незаконні археологічні розкопки досягли приголомшливих масштабів. Об’єкти національного значення несуть непоправні втрати через варварське поводження та розграбовування».

Також особлива увага була привернута до пам'ятника світової спадщини ЮНЕСКО «Херсонес Таврійський nf його хора», на якому російська влада «реалізує плани, несумісні з його охоронним статусом».
У липні комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув питання про ситуацію із захистом культурної спадщини України в Криму і Севастополі та ухвалив рішення з низкою рекомендацій щодо посилення заходів у цьому напрямку.

Зокрема, комітет рекомендував МЗС і Мінкульту України «сформувати офіційну позицію держави за елементами «політики нeвизнанн» у зв'язку з пошкодженням і знищенням пам'яток культурної спадщини України в Криму, незаконним вивезенням культурних цінностей України за межі півострова».

Моніторинг ЮНЕСКО в Криму

Після анексії Криму Росія взяла під свою юрисдикцію всі об'єкти культурного та історичного значення, розташовані на території Криму. Київ наполягає на приналежності пам'яток українському народові та просить прийняти їх під захист ЮНЕСКО.

У вересні 2019 року було оприлюднено доповідь генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азулай, де зазначається погіршення ситуації на півострові у всіх сферах компетенції організації.

Російська влада Криму не згодна з інформацією, викладеною в доповідях ЮНЕСКО. Російський міністр культури Криму Аріна Новосельська запрошувала представників ЮНЕСКО особисто побувати на півострові й «об'єктивно оцінити» стан об'єктів культурної та історичної ваги.

До списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входить заповідник «Херсонес Таврійський». Також кандидатами на внесення до списку є Ханський палац у Бахчисараї, Генуезька фортеця в Судаку, Кримська астрофізична обсерваторія, Мангуп-Кале, Ескі-Кермен і Чуфут-Кале.

Читайте також
Суспільство Написи російською та ікони російських царів знайшли мешканці села на Буковині у колишньому храмі УПЦ МП
15 жовтня, 09:30
Суспільство Великий друг УПЦ МП увійшов до комітету безпеки Ради федерації Росії
15 жовтня, 15:02
Суспільство Глава російських старообрядців сподівається, що мета “СВО” буде досягнуто
15 жовтня, 10:31
Суспільство Розсудливий церковний політик. Новинський привітав Предстоятеля УПЦ МП з ювілеєм
15 жовтня, 12:12