Created with Sketch.

У джерелі святої Анни на Рівненщині зникає вода

06.09.2016, 10:00

Рівень води у популярному серед паломників джерелі святої і праведної Анни біля села Онишківці Дубненського району Рівненської області падає через остаточно не встановлені причини.

Рівень води у популярному серед паломників джерелі святої і праведної Анни біля села Онишківці Дубненського району Рівненської області падає через остаточно не встановлені причини.

Як підтверджують місцеві жителі, цей процес триває уже другий рік поспіль.

«Так, щоб вода зовсім пропала, то ні. Вона є, але тільки десь до колін, а посередині (купелі – прим. ред.) до пояса, може, – розповіла кореспонденту РІСУ Володимиру Морозу в.о. старости Смизької об'єднаної громади, до якої входять Онишківці, Світлана Полюлюк. – Люди пов'язують зменшення кількості води із тим, що засуха, немає дощів».

На думку депутата Почаївської міської ради Тараса Паляниці, зникнення води пов'язане з будівництвом великої церкви біля джерела св. Анни.

«Це показовий приклад, що буває після того, коли на святому місці роблять бізнес! Після початку будівництва нового храму, вочевидь, пошкодили джерельну артерію, вода почала поступово зменшуватися, – написав Т. Паляниця у Faсebook. – Зі слів місцевих, спочатку, по ночах, воду завозили пожежними машинами з Кременця – не допомагало. Рівень води знижувався. Пробувати бурлити скважини – результату також не дало. Висновок – святиня для молитви, а не для бізнесу!»

С. Полюлюк каже, що це малоймовірно, адже фундаменти храму закладали приблизно чотири роки тому, а вода почала спадати торік.

«Ще позаторік вода була, як завжди, а торік її рівень знизився, – продовжує керівник громади. – Але воду машинами не довозили. Я про таке не чула. Коли її бракувало, докачували насосами зі свердловин, які є поряд, біля джерела».

Показово, що ситуація із джерелом св. Анни – не єдина в Україні. Адже у багатьох місцях пересихають ставки і навіть малі річки.

«Гідрометцентр з місяця у місяць констатує дефіцит опадів та одночасне перевищення середніх норм температур. Звичайно, що це нашаровується на багаторічну нераціональну практику господарювання. Щороку подібні випадки проявляються усе більше і є підстави очікувати, що так буде й надалі, – коментує еколог, керівник ГО “Зелений світ” Олександр Степаненко. – Звісно, що на ситуацію із джерелом святої Анни могла вплинути і проведена ще в радянські часи меліорація».

Щодо імовірного зв'язку зникнення води із будівництвом церкви, то це могло статися тільки тоді, коли для храму зводили б дуже глибокі фундаменти – 3-4 метри, зазначає О.Степаненко. Окрім того, за його словами, можуть бути інші місцеві фактори, котрі могли б посилити ефект виснаження ґрунтових і поверхневих вод.

Відтак для встановлення точних причин зникнення води у паломницькому місці потрібні дослідження. А тим часом віряни продовжують їхати до джерела, засвідчує С. Полюлюк.

Нагадаємо, що джерело св. Анни є популярним місцем Йорданських купань.

Читайте також
Міжконфесійне Патріарх Варфоломій прийняв у своїй резиденції делегацію з Українського католицького університету
Сьогодні, 10:20
Суспільство Блаженніший Святослав про захоплення храму УГКЦ на окупованій Херсонщині: Це - святотатство
Сьогодні, 09:37
Культура Де дивитися Богослужіння на Великдень-2024: розклад трансляцій
Сьогодні, 09:18
Культура Сьогодні Велика п’ятниця – найскорботніший день для християн
Сьогодні, 08:50