У ХАМАС назвали умови для перемир’я з Ізраїлем та вимагають доступ в мечеть Аль-Акса

17.05.2021, 09:31
Світові
Глава політичного бюро угруповання ХАМАС за кордоном Халед Машаль назвав умови, на яких може бути досягнуто перемир’я з армією Ізраїлю.

В інтерв'ю телеканалу TRT Arabi він повідомив, що першочерговою вимогою є припинення вогню, повідомляє НВ.

Бойовики ХАМАС також вимагають, що силовики Ізраїлю забезпечили доступ в мечеть Аль-Акса в Єрусалимі, залишивши територію.

Також угруповання хоче, щоб влада Ізраїлю відпустила затриманих під час сутичок у Єрусалимі, та відмовилась від вилучення будинків у арабських сімей у кварталі Шейх-Джаррах.

Увечері 14 травня, представники ХАМАС заявили, що готові припинити обстріл території Ізраїлю. Днем раніше про перемир’я не змогла домовитися делегація Єгипту.

Конфлікт між Ізраїлем і Палестиною на Близькому Сході знову перейшов в гарячу фазу. Перед ескалацією в Східному Єрусалимі близько тижня тривали масштабні протести палестинців, які виступали проти рішення ізраїльського суду про примусове виселення десятків людей з будинків через те, що громадяни Ізраїлю намагалися отримати нерухомість в єрусалимському районі Шейх-Джарра.

Під час протестів сталися сутички протестувальників з поліцією, внаслідок яких були поранені і затримані. За даними поліції Ізраїлю, 8 травня біля мечеті Аль-Акса травми отримали щонайменше 15 силовиків і 163 палестинця. Правоохоронці повідомили, що застосували силу після того, як в них почали кидати каміння і пляшки.

9 травня Верховний суд Ізраїлю відклав ухвалення рішення про можливість виселення палестинців з їхніх будинків.

10 травня ХАМАС зажадав від Ізраїлю до 18:00 за місцевим часом вивести силовиків з комплексу мечеті Аль-Акса. За кілька хвилин після закінчення терміну ультиматуму ХАМАС завдав по Ізраїлю перший ракетний удар. За попередніми даними, внаслідок конфлікту загинули дев’ять людей в Ізраїлі і 126 жителів сектора Гази (за даними палестинського міністерства охорони здоров’я).