У Холодному Яру почали будівництво дзвіниці козацького храму Петра Калнишевського

У дні православного Успенського посту і святкування Дня незалежності у Холодному Яру на Чигиринщині почали зведення фундаменту майбутньої дзвіниці храму Святого Праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського).

Про це інформує "Козацький край".

У Холодному Яру почали будівництво дзвіниці козацького храму Петра Калнишевського - фото 57722

 

Храм Святого Праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) – православний храм у Холодному Яру, на хуторі Буда Чигиринського району Черкащини, перший в Україні храм на честь канонізованого Церквою останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського.

2008 року, у 1020-ту річницю хрещення Київської Русі-України Помісний Собор УПЦ КП благословив приєднати праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) до лику святих. У 2015 році його канонізувала також УПЦ Московського Патріархату.
На початку 2011 року розпочалося зведення стін храму. 25 липня 2015 року храм освятили.

Окрасою храму є дерев’яний іконостас та ексклюзивні деталі. Хрести на куполах церкви виростають із тризубів, а в амвоні церкви, на якому здійснюються окремі елементи богослужіння, виголошуються проповіді, – вмурований камінь, привезений із експедиції на Соловки. Іконостас тримають на руках різьблені з дерева козаки-запорожці – його 2 роки вирізали з дерева майстри із Старого Самбора Львівської області.

В одному храмі поєднано дві ідеї – козацтва та Візантії, щоби люди могли відчути ту ревність, силу духу та волі святого Праведного Петра Калнишевського. Ікони на іконостасі у строгому візантійському стилі, дерев’яна різьба в стилі козацького бароко. Біля церкви – символічна могила Калнишевського, в яку висипали землю, набрану на Хортиці, Соловках і Пустовійтівці.

Окрім того, поруч з церквою встановлено перший в Україні пам’ятник Небесній Сотні і завершується будівництво копії склепу Петра Калнишевського.