У Хорватії почалася боротьба з християнофобією

08.03.2011, 12:53
У Хорватії почалася боротьба з християнофобією - фото 1

Протести проти проявів християнофобії розпочалися 7 березня у центрі Загреба, Хорватія. Причиною стали все частіші напади в ЗМІ на Католицьку Церкву. Безпосереднім поштовхом до цих протестів став судовий процес, який озпочався в Загребі над католицькою катехиткою Єленою Мудровчіч, якій намагаються закинути звинувачення в гомофобних висловлюваннях.

Horvatiya.jpgПротести проти проявів християнофобії розпочалися 7 березня у центрі Загреба, Хорватія. Причиною стали все частіші напади в ЗМІ на Католицьку Церкву. Безпосереднім поштовхом до цих протестів став судовий процес, який розпочався в Загребі над католицькою катехиткою Єленою Мудровчіч, якій намагаються закинути звинувачення в гомофобних висловлюваннях.

Як повідомляє «Католицький оглядач», судовий позов до загребського жупанійного (обласного) суду подало лесбійське товариство «Kontra», після того, як попередньо їхній позов був відхилений, як необґрунтований судом нижчої інстанції. Попередній судовий процес визнав усі звинувачення лесбіянок проти католицької катехитки вигаданими і неправдивими.  Товариство «Kontra» у новому позові використовує положення контроверсійного хорватського закону про гомофобію.

За заявами представників товариства «Kontra», вони  прагнуть засудити не катехитку, а моральну науку Католицької Церкви стосовно гомосексуальності.

Така поведінка «Kontra» викликала побоювання, що і в Хорватії можливі прояви християнофобії. «Ми вимагаємо, щоб наше суспільство визнало, що існує християнофобія, так само, як існує антисемітизм, ісламофобія, расизм. Ми також вимагаємо, щоб держава прийняла поправки до закону про дискримінацію. Адже цим законом захищено усіх, окрім християн-католиків. Католикофобія та християнофобія стали небезпечними тенденціями у світі. І Хорватія, на жаль, у цьому перестала бути винятком. Держава мусить захистити наше демократични право сповідувати власну релігію і пропагувати наші переконання», - пояснюють організатори акції. «Наш протест не є спрямований, щоб чинити тиск на правосуддя, тому він не є масовим, ми не протестуємо  проти товариства, яке подало позов, ми прагнемо оборонити свої права. Якщо нас не почують, протести стануть масовими», - заявив один з організаторів акції пан Крешімір Мілетіч, президент Товариства для поширення сімейних цінностей «Alojzije Stepinac».

Протестувальники уже створили сторінку на Фейсбуці

Як планують протестувальники, ця акція має стати першою у низці акцій і першим кроком в боротьбі з проявами католикофобії та християнофобії в хорватському суспільстві.