Created with Sketch.

У храмах УПЦ МП досі поминають Кирила, - о. Андрій Пінчук

26.05.2023, 12:35

Собор УПЦ МП, який торік збирався у Феофанії, насправді нічого не зробив для розриву стосунків з Москвою, як це декларувалось. А деякі єрархи УПЦ МП і досі наполягають, що ми з росіянами один народ.

Про це розповів «Главкому» «заборонений у служінні» УПЦ МП настоятель храму в селі Волоське на Дніпропетровщині отець Андрій Пінчук.

За його словами, після Собору зміни були проголосовані, але не були оприлюднені.
«А по-друге, Церква так і не позбулася свого промосковського фундаменту. Це проявляється, зокрема, у тому, що на парафіях досі виправдовують війну: тобто «не все так однозначно», «мы, три братские народа, должно жить в мире» – це те, що я особисто чув», – зазначає настоятель храму в селі Волоське.

Отець Андрій Пінчук пояснює, що у церквах і досі присутнє поминання Патріарха Кирила. «Бо я можу назвати тільки одну єпархію, де це відсутнє повністю. В інших єпархіях парафії досі поминають – десь десять парафій, десять тридцять, а десь й сто… Там вперто продовжують молитися за Гундяєва», – ділиться інформацією Андрій Пінчук.

«Заборонений у служінні» УПЦ МП запевняє, що особливих змін у Церкві немає, як приклад він наводить те, що у грудні було засідання Синоду, де митрополит черкаський Феодосій наполягав на тому, що УПЦ МП має терміново поглибити спілкування з Патріархом Кирилом, бо «мы – один народ».

«Плюс, Синодом УПЦ так і не були покарані колаборанти: ізюмський митрополит Єлисей, луганський митрополит Пантелеймон, ровеньківський архиєпископ Аркадій, тульчинський митрополит Іонафан, черкаський митрополит Феодосій, колишній кіровоградський митрополит Іосаф,– йому вже й вирок винесли, але церковним судом не покарали. Взагалі нікого не покарали. Всіх їх захищає Синод УПЦ», – підсумував Пінчук.

О. Андрій хотів, щоб УПЦ МП проголосила повний розрив з Московським Патріархатом, але цього не відбулось.

«Особисто я сподівався на те, що УПЦ проголосить про повний розрив з Московським Патріархатом, скасує своє рішення про відмову від спілкування з Константинополем і відразу після Собору розпочне перемовини з ПЦУ. У такий спосіб УПЦ могла би долучитися до проекту створення єдиної Помісної Церкви. Але нічого цього не сталося», – констатує настоятель храму.

Нагадаємо, за рішенням Предстоятеля УПЦ МП митрополита Онуфрія о. Пінчука звільнили з посади настоятеля храму і заборонили його у служінні. На його місце вже призначили іншу людину – про це у своєму телеграм-каналі «Веселий піп» написав сам священик. Формально причиною для заборони у служінні стали, як зазначили в УПЦ МП, «деструктивні і неканонічні дії». Але фактично старт репресіям дало звернення священика до Предстоятелів стародавніх Східних Церков з тим, аби віддати російського Патріарха Кирила під церковний трибунал.

Читайте також
Міжконфесійне Більшість буковинських громад УПЦ МП сконцентровано у Чернівецькому районі
Сьогодні, 11:41
Міжконфесійне В Одеській області ще одна церква УПЦ МП перейшла до Православної Церкви України
Сьогодні, 09:00
Міжконфесійне На Вінниччині священик УПЦ МП разом з парафією перейшов до ПЦУ
26 травня, 11:45
Міжконфесійне У Черкасах п'ять храмів не перейшли з УПЦ МП до ПЦУ
26 травня, 08:55