УПЦ МП заборонила у служінні священика, який закликав віддати Кирила під церковний трибунал

18 травня, 17:42
Православні
УПЦ МП заборонила у служінні священика, який закликав віддати Кирила під церковний трибунал - фото 1
УПЦ МП за рішенням Предстоятеля Онуфрія звільнила з посади настоятеля храму Архистратига Михаїла у с. Волоському Дніпропетровського району Дніпропетровської області Андрія Пінчука і заборонила його у служінні.

Указ про звільнення священик опублікував у своєму телеграм-каналі “Веселий піп”, передає LB.ua.

О. Андрій Пінчук відомий тим, що ініціював звернення до Собору Предстоятелів стародавніх Східних Церков з тим, аби віддати російського патріарха Кирила під трибунал.

Причиною для заборони у служінні стали, як зазначили в УПЦ МП, “деструктивні і неканонічні дії - проведення зібрання духовенства різних єпархій на території Сарненської єпархії без благословення керівного архиєрея, неодноразові аналогічні дії на території Київської області та грубе порушення присяги священнослужителя”.
На його місце вже призначили нового настоятеля храму.

Менш як два тижні тому на загальних зборах парафіяни храму Архистратига Михаїла підтримали перехід на Богослужіння українською мовою.

Указ про звільнення о. Андрія Пінчука підписав митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іреней (Середній), який увійшов до списку священиків, українське громадянство яких призупинив президент України Володимир Зеленський своїм указом.

УПЦ МП заборонила у служінні священика, який закликав віддати Кирила під церковний трибунал - фото 114629

Нагадаємо, рік тому священики УПЦ МП підписали звернення, в якому вимагали віддати Патріарха Кирила під церковний трибунал. На їхню думку, Кирило проповідує доктрину "русского міра", яка не відповідає православному вченню і повинна бути засуджена як єресь. Після оприлюднення звернення його підписанти, за словами о. Андрія Пінчука, почали отримувати погрози.