Created with Sketch.

У Кам'янець-Подільському на єврейському кладовищі відкрили парк розваг

12.06.2017, 10:29

У Кам'янець-Подільському на кладовищі в мікрорайоні «Жовтневий», де поховано 23 тисячі євреїв, відкрили парк розваг. Про це повідомляє ВААД.

У Кам'янець-Подільському на кладовищі в мікрорайоні «Жовтневий», де поховано 23 тисячі євреїв, відкрили парк розваг. Про це повідомляє ВААД.

8 серпня 1941 року в Старому місті німці створили гетто, в яке переселили все єврейське населення міста над Смотричем, а вже 27-28 серпня нацисти розпочали масові розстріли. Було розстріляно близько 12 тисяч євреїв. Крім того, поблизу Кам'янця, на його північному кордоні (зараз територія мікрорайону «Жовтневий»), у серпні 1941 року були розстріляні 7000 угорських і словацьких євреїв, а у вересні в місті нацисти вбили ще 11 тисяч євреїв-іноземців. Зараз на місці масових розстрілів встановлений невеликий меморіальний комплекс – чотири пам'ятки з меморіальними дошками. Однак, насправді вся територія сьогоднішнього парку в мікрорайоні «Жовтневий» є великим цвинтарем.

У радянські часи більшість могил були знищені, а залишився тільки цей невеликий майданчик. І на місці братських могил виявилися батути, тир та ігрові майданчики.

У 2015 році під час відкриття у Кам'янці Меморіалу жертвам Голокосту, губернатор Хмельниччини, а зараз голова облради Михайло Загородній сказав: «Єврейська акція в Кам'янці-Подільському стала своєрідним рубіконом у політиці знищення. Тут вперше знищили не тільки чоловіків євреїв, а й жінок і дітей. Нацистський молот жорстокості почав криваві жнива на повну потужність без розбору та милосердя. Вічна пам'ять загиблим». Але це не завадило встановити атракціони на братській могилі.

Читайте також
Іконографія Богородиці Ікона Холмської Богородиці: найстарша збережена ікона в Україні
13.11.2020, 13:30
Іконографія Богородиці Іконографічні типи богородичних ікон та їх особливості
02.06.2020, 14:48
Іконографія християнських свят Українська іконографія святого Юрія Змієборця та Переможця
06.05.2020, 13:37