У Кам'янці-Подільському біля собору сталися сутички, прихильники ПЦУ ставлять намети

У Кам'янці-Подільському біля собору сталися сутички, прихильники ПЦУ ставлять намети - фото 1
У Кам'янці-Подільському Хмельницької області біля собору Олександра Невського сталися сутички, прихильники ПЦУ почали розгортати намети.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на місцеві видання.

Учасники зібрання, які проголосували 8 квітня за перехід храму з УПЦ МП до ПЦУ почали розгортати намети, розповіла одна з організаторок акції Алла Чепелюк.

За її словами, головними вимогами є допуск ревізійної комісії в храм, аби провести інвентаризацію й ключі від собору.

"Ми вимагаємо, аби священики МП пропустили ревізійну комісію до собору. Наразі нас туди не пускають, хоча є рішення громади про перехід до ПЦУ. Намети ми ставимо, тому що наша акція є безстроковою. Тут вночі будуть залишатись люди на чергуванні", — сказала Чепелюк.
Станом на 19:30 поблизу собору зібралось понад 1000 людей, які за перехід церкви до ПЦУ. Понад 500 вірян, які підтримують МП оточили храм й не пускають їх, додала Чепелюк.

Разом з тим, видання Хмельницького "Всім" із посиланням на "Код Кам’янця" повідомляє, що біля собору сталися сутички.

Прихильники УПЦ МП стали кільцем навколо собору, аби не пустити нікого всередину. Близько 18.00 протистояння переросло у сутички між активістами та вірянами. Їх намагалась розборонити поліція.

Водночас в УПЦ МП заявили про спробу силового захоплення кафедрального собору святого Олександра Невського у Кам’янці-Подільському.

"За повідомленням очевидців з місця події, поліція не реагує на виклики. Вірянам УПЦ МП, які захищають храм, намагаються вручити повістки", - стверджують представники церкви.

У Кам'янці-Подільському 8 квітня жителі міста на зборах одностайно підтримали перехід собору Олександра Невського до ПЦУ.

Раніше, 4 квітня, відбулася сесія міськради, на якій було ухвалено три звернення, зокрема щодо заборони МП на території України, виходу Кам'янець-Подільської єпархії УПЦ МП зі складу Російської Православної Церкви, припинення договорів оренди чи користування УПЦ МП церковними спорудами, що перебувають у державній власності. Депутати також проголосували за 19 проектів про припинення користування земельними ділянками УПЦ МП.