У Католицькій Церкві США назвали суми фінансової допомоги, яку направили Церквам у світі

10.07.2021, 13:43
Світові
У Католицькій Церкві США назвали суми фінансової допомоги, яку направили Церквам у світі - фото 1
Завдяки фінансовій допомозі своїх вірних, Церква США підтримує велику кількість душпастирських і гуманітарних проектів у всьому світі. Про це повідомляє Конференція Католицьких Єпископів США на власному веб-порталі.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Понад 1.36 мільйона доларів на проекти в Африці, 2,5 мільйона доларів для Церкви в Латинській Америці, і 3,5 мільйона доларів – у країнах Центральної і Східної Європи – таким є обсяг цьогорічної фінансової допомоги Католицької Єпископської Конференції США для Церков у світі.

Африка
В Африці, як зазначається на веб-порталі єпископату США, Католицька Церква залишається маяком надії, незважаючи на постійну бідність, конфлікти та посуху. Кошти, отримані від північно-американського єпископату, будуть спрямовані на підтримку 27 єпископських конференцій цього континенту, регіональних асоціацій єпископатів та регіональних асоціацій чернечих згромаджень для душпастирства, розвитку лідерства, євангелізації та соціального служіння. Серед проектів, що отримають фінансову підтримку – навчання душпастирських радників для підтримки тих, хто зазнав травми внаслідок пандемії у Зімбабве; сприяння євангелізації місцевими мовами в Того; організація міжконфесійної душпастирської підтримки біженцям в Уганді.

Латинська Америка
«Церква в Латинській Америці сильно постраждала від політичного гноблення, громадянських війн, економічних потрясінь та суспільної зневаги до маргіналізованих», – зазначив для порталу єпископату США очільник Підкомітету з питань Церкви в Латинській Америці єпископ Октавіо Сіснерос. У цій частині земної кулі фінансування отримають 135 проектів, що підтримують місцеві релігійні громади, розташовані від Карибського моря до Анд. Завдяки отриманим від єпископату США коштам, Згромадження Маленьких Сестер Св. Терези від Дитяти Ісуса в Гаїті забезпечить духовну формацію для черниць; у Парагваї Римський Месал буде перекладено на мову корінного народу ґуарані; у Венесуелі організують реколекції для розпізнавання покликання до священства, тощо.

Підтримка католиків у Центральній та Східній Європі
Підкомітет Єпископської Конференції США з питань допомоги Церкві в Центральній та Східній Європі затвердив 208 грантів дієцезіям у 23 країнах, які, як зазначається на веб-порталі єпископату, «колись були за залізною завісою».

«Католики Центральної та Східної Європи підтримували віру в найтемніші часи, з великою небезпекою для себе, і намагалися передати цю саму віру своїм дітям», – зазначив голова підкомісії єпископ Джеффрі Монфортон. Серед проектів, які отримали фінансову допомогу, – будівництво катедрального собору та душпастирського центру в Бішкеку, столиці Киргизстану; вишкіл мирян-лідерів в Албанії до поширення культури життя; підтримка вагітних жінок та молодих батьків у Грузії; поширення пошани до життя та природного планування сім'ї в Румунії.