• Головна
  • Теми
  • У Києві п'ятидесятники продовжили естафету екуменічної молитви...

У Києві п'ятидесятники продовжили естафету екуменічної молитви

27.01.2014, 11:54
У Києві п'ятидесятники продовжили естафету екуменічної молитви - фото 1

У п’ятницю ввечері, 24 січня, у столичному храмі Християн віри євангельської «Філадельфія» зібрались віруючі різних конфесій аби продовжити Тиждень екуменічної молитви. Зазначимо, що одна з перших молитов у рамках цього Тижня відбувалась під час сутичок на вул. Лютеранській, поруч з храмом НЄЛЦУ, де вона і пройшла.

exklusiv.gifУ п’ятницю ввечері, 24 січня, у столичному храмі Християн віри євангельської «Філадельфія» зібрались віруючі різних конфесій аби продовжити Тиждень екуменічної молитви. Зазначимо, що одна з перших молитов у рамках цього Тижня відбувалась під час сутичок на вул. Лютеранській, поруч з храмом НЄЛЦУ, де вона і пройшла.

Екуменічні зустрічіСпільна молитва поєднала представників фактично всіх християнських конфесій, хоча далеко не всі змогли прибути на службу, зважаючи на суспільні події. Серед почесних гостей був Архиєпископ-емерит Любомир (Гузар), який виступив з промовою стосовно теми Тижня екуменічних молитов – про те, чи ж «Христос поділився».

«Сьогодні ми навпаки хочемо настановитися радше над іншими словами нашого спасителя – «там, де двоє або троє з вас зберуться в ім’я моє, згодяться в ім’я моє — там і я посеред вас». Ми не уявляємо які ми щасливі сьогодні, я так думаю, що ми тут зібрані хочемо бути з Ісусом Христом, хочемо в Його ім’я бути разом. А це значить, що мир є з нами. І кілька разів тут ми чули прохання до небесного Отця, щоб мир був між нами. Тому я кажу до вас – радуймося, бо з нами Христос!» — проголосив екс-Глава УГКЦ.

Між проповідями хор церкви «Філадельфія» виконав кілька композицій, нагадуючи про нещодавнє святкування Різдва Христового. Виконання було надто емоційним, особливо на тлі новин про перші п’ять жертв Майдану.

Протестанти зробили особливий акцент на тому, що спільні молитви, особливо в такий час, потрібні для поєднання конфесій та подальшого спільного діалогу, вже по завершенню екуменічного тижня. Перші спроби співпраці на практиці відбулись на сцені Майдану, а потім були актуалізовані у храмовому єднанні.

Екуменічна молитва

«Розділення між християнами не повинно бути. Апостол Павло вказує, що можна з того чи іншого проповідника зробити собі кумира і за ним забути, не бачити Ісуса. На цьому наголошував Христос, кажучи, щоб пастор церкви не затьмарював Бога. Дуже часто причиною непорозумінь є не бачення одне одного, коли людина не бачить у ближньому справжнього, образу Божого, то вона не може його прийняти по-справжньому. Розділення починається тоді, коли людина підкоряється самолюбству, тому можливе і розділення між християнами. Ми маємо бачити перед собою Христа, бачити ближнього незалежно від конфесії як образ Божий», — заявив представник православної спільноти отець Павло.

Тему цьогорічних екуменічних зустрічей визначили християни Канади, аби ще раз звернути увагу на єднання та наголосити на цьому, зазначив отець Ігор (Шабан), керівник Комісії УГКЦ у справі єності християн. Цей Тиждень молитов став 46-м роком, коли всі християни єднаються у молитві.