• Головна
  • Новини
  • У Києві починає роботу Міжнародна релігієзнавча літня школа про віру багаї...

У Києві починає роботу Міжнародна релігієзнавча літня школа про віру багаї

02.08.2010, 14:44
У Києві починає роботу Міжнародна релігієзнавча літня школа про віру багаї - фото 1
У Києві 3 серпня починає свою роботу IX Міжнародна молодіжна релігієзнавча літня школа «Віра Багаї: історія, віровчення і практика». Її діяльність продовжиться до 18 серпня 2010 р. і буде проходити на території трьох держав: України, Туреччини та Ізраїлю.

bahai.jpgУ Києві 3 серпня починає свою роботу IX Міжнародна молодіжна релігієзнавча літня школа «Віра Багаї: історія, віровчення і практика». Її діяльність продовжиться до 18 серпня 2010 р. і буде проходити на території трьох держав: України, Туреччини та Ізраїлю. Дві останні вибрані тому, що вони тісно пов'язані з історією розвитку віри Багаї та діяльністю основоположників цього релігійного руху.

Як повідомили РІСУ організатори, саме в Хайфі знаходиться Всесвітній центр Багаї. Тут, на горі Кармель в Хайфі, багаї створили видатні за своєю красою сади, щоб прикрасити Усипальницю Баба, друге за святістю місце своєї Віри.

Учасниками нинішньої школи стали 30 релігієзнавців з України, Білорусі, Російсько Федерації, чиї роботи були визнані кращими за результатами попереднього конкурсу. Тепер їм належить прослухати безліч лекцій і бути учасниками інтерактивних духовних занять в групах, збагатити свої знання про віру багаї, її принципи, основні постулати та її значення для соціуму і людини в ХХІ столітті. Вони отримають можливість на власні очі споглядати місця, священні для багаї, ознайомитися з життям та спадщиною тих, хто стояв біля витоків цього релігійного руху.

Робота школи розпочнеться 3 серпня з урочистої церемонії відкриття, в якій візьмуть участь: В.П. Андрущенко, ректор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, член-кореспондент НАН України; І.І. Дробот, директор Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова; В.Д. Бондаренко, завідувач кафедрою культурологи НПУ імені М.П. Драгоманова; В.Є. Єленський, президент Української асоціації релігійної свободи, провідний науковий співробітник Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України; В.І. Лубський, завідувач кафедри релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка; О.С. Кисельов, вчений секретар Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, член Правління МГО «Молодіжна асоціація релігієзнавців», доцент кафедри культурології НПУ імені М.П. Драгоманова; Кіша Маноча, директор відділу зовнішніх зв'язків Національних зборів громади багаї у Великобританії, який прочитає в той же день фундаментальну лекцію «Основи віровчення Віри Багаї».

За результатами роботи Школи видадуть збірник матеріалів, до якого також увійде фінальна резолюція.

Організатори та координатори проекту, як сказано в повідомленні, сподіваються, що нинішня IХ Молодіжна міжнародна релігієзнавча літня школа стане ще однією знаковою сторінкою в діяльності як Молодіжної асоціації релігієзнавців, так і Національних Духовних Зборів Багаї України і Туреччини, а також Світового Центру Багаї.


Бахаїзм або Релі?гія Багаї? (від араб. «????» — «бага» — «світло», «слава») — всесвітня релігія, заснована Багауллою в Персії в 19-му столітті, яка на початку 21-го століття налічує близько шести мільйонів прихильників майже у всіх країнах світу (українські прихильники називають її Віра Багаї, але в літературі також існують терміни багаїзм, бехаїзм та релігія бахаї). Незважаючи на досить невелике число послідовників порівняно з традиційними релігіями, релігія багаї набула значного географічного поширення.

Bahai2.jpg

Багаї вважають, що історія релігії — це просто процес освіти, запланований богом, і що засновники релігій — посланці бога і відкривачі його Плану. Багауллу розглядають як найостаннішого на цей час, центрального, але не останнього посланця бога. Він називав себе довгожданим вчителем і наставником усіх народів, що сповідують християнство, іслам, буддизм та інші релігії, і його місія — встановити міцні підвалини для єдності в усьому світі й урочисто відкрити епоху світла та справедливості, яка, як очікують багаї, неминуче прийде.