• Головна
  • Новини
  • У Києві покажуть нові знахідки з розкопок Десятинної Церкви...

У Києві покажуть нові знахідки з розкопок Десятинної Церкви

14.07.2015, 09:08
У Києві покажуть нові знахідки з розкопок Десятинної Церкви - фото 1
У Національному музеї історії України 14 липня відкриється виставка «Володимир Хреститель – Великий князь Київський».

археологія.jpgУ Національному музеї історії України 14 липня відкриється виставка «Володимир Хреститель – Великий князь Київський».

На виставці представлено близько 250 оригінальних експонатів з фондів музею та Інституту Археології НАНУ. Більшість предметів експонуються вперше, в тому числі – колекція матеріалів з новітніх досліджень фундаментів Десятинної церкви та прилеглої до неї території, проведених архітектурно-археологічною експедицією Інституту археології НАНУ у 2005–2011 роках. В цю колекцію увійшли будівельні матеріали, фрагменти підлоги, деталі архітектурного декору, уламки фресок.

Крім того, на виставці також будуть представлені предмети зброї, прикраси та побутові вироби скандинавського походження з дружинних поховань Х ст.; предмети ранньохристиянського культу ІV–VІІ ст.; культові речі сірійського та візантійського походження; численні хрести давньоруського періоду; рештки золотної тасьми з розкопок Десятинної церкви; златник та срібляники Володимира; плінфа із знаком тризубу; сучасні монети, ордени, медалі із зображенням князя Володимира.

1000-ліття преставлення князя Володимира цього року відзначаються в Україні офіційно. Про це інформує cultprostir.ua