У Києві пропонують перетворити Батьківщину–Мати на Архистратига Михаїла

У Києві пропонують перетворити Батьківщину–Мати на Архистратига Михаїла - фото 1
У Києві меморіал Батьківщина-Мати пропонують перетворити на Архистратига Михаїла.

Відповідну петицію розмістили на електронному порталі Київської міської ради, передає Depo.Київ.

"Статуя "Батьківщина-Мати" на Печерський пагорбах столиці є найвищою монументальною спорудою в Європі та є однією з найвідоміших туристичних споруд української столиці. Але початковий задум та совєцька естетика цієї споруди не відповідає сучасним політичним та ідеологічним вимогам нашого суспільства. Водночас, її демонтаж видається недоцільним, по-перше, оскільки вона міцно вписалася в обриси нашого міста, по-друге – з економічних міркувань", – йдеться у петиції.

Автор також зазначає: "Оскільки ця жіночка виглядає досить чоловікоподібно, а ще й тримає у руках щит та меч, нескладно буде перетворити її на статую архистратига Михаїла – патрона нашого міста. З цією метою прибрати груди, замінити совєцький герб на герб Київа (Києва – ред.), та домонтувати крила. Якщо знайдуться додаткові кошти – зробити крила рухомими, щоб вони коливалися під дією вітра".

Нагадаємо, що директор Інституту нацпам'яті Антон Дробович пояснив, чому "Батьківщину-матір" досі не декомунізували. За його словами, радянський герб зі щита на монументі "Батьківщини-матері" можна демонтувати за рік. Інститут нацпам'яті знайшов меценатів, однак потрібне рішення уряду.