• Головна
  • Новини
  • У Києві розпочав роботу ІІ Конгрес мирян Києво-Галицької митрополії УГКЦ...

У Києві розпочав роботу ІІ Конгрес мирян Києво-Галицької митрополії УГКЦ

09.05.2013, 15:02
У Києві розпочав роботу ІІ Конгрес мирян Києво-Галицької митрополії УГКЦ - фото 1
У храмі Святого Василія Великого в Києві 9 травня розпочав роботу ІІ Конгрес мирян Києво-Галицької митрополії УГКЦ на тему: «Нова євангелізація: виклики та завдання».

09-05-13-3-m.jpgУ храмі Святого Василія Великого в Києві 9 травня розпочав роботу ІІ Конгрес мирян Києво-Галицької митрополії УГКЦ на тему: «Нова євангелізація: виклики та завдання».

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Конгрес розпочався Архиєрейською Літургією, яку очолив владика Йосиф (Мілян). Згодом із вступним словом до присутніх звернувся Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук). Він запросив замислитися над тим, що означає термін передавання віри, «нова євангелізація».

«Сьогодні є важливим опрацювати передавання віри саме на теренах Східної України, в Києво-Галицькій митрополії. Євангелізація у Східній Україні має стати пріоритетом для всієї Церкви. Відвідуючи різні країни, я помітив таке: якщо громада не є місійною, вона починає занепадати. Якщо наша Церква не переступить меж Збруча у своїй ментальності, наші парафії там, навіть найбільш розвинені, почнуть занепадати», - сказав Глава УГКЦ Святослав.

Крім того, Предстоятель УГКЦ розповів, що під час підготовки до Синоду він відвідав усі екзархати та митрополії і зустрічався не тільки з духовенством, а й з мирянами, зокрема молоддю та катехитами.

«Я завжди запитував: якою ви бачите стратегію розвитку ваших екзархатів, саме ви, миряни? Якої Церкви на цих теренах ви хочете? Ви маєте підказати духовенству, як нам жити далі», - сказав він.

Після слів Глави УГКЦ учасники Конгресу представили ситуацію в Київській архиєпархії, Донецько-Харківському, Одесько-Кримському та Луцькому екзархатах. Відтак розглянули різні аспекти розвитку, а саме: духовний - роль монашества в розвитку УГКЦ на Сході (єрм. Василь Тучапець, ЧСВВ); душпастирський - миряни (молодь, товариства, спільноти) (о. Василь Білаш) і подружжя (о. Богдан Тимчишин); фінансовий - створення Всецерковного фонду розвитку УГКЦ на Сході (о. Василь Чудійович); канонічний - розбудова адміністративних структур (о. Тарас Валах).

Після обіду працюватимуть у групах і підбиватимуть підсумки роботи.