Церкви та релігійні споруди російські військові часто руйнують навмисно, — висновок дослідників
Майстерня Академічного Релігієзнавства ініціювала проект «Релігія у вогні», який підтримала Державна служба України з етнополітики та свободи совісті та Конгрес національних громад України.
Про нього «Вечірньому Києву» розповів один з авторів, Карен Нікіфоров, керівник секції теології, релігієзнавства та історії релігії Київської Малої академії наук, член експертної комісії Міністерства освіти і науки України з історії.
«Упродовж війни наша команда має на меті збирати дані про воєнні злочини, які вчиняє РФ на території України щодо релігійних громад різних конфесій. Вони можуть бути використані правозахисними організаціями як докази для притягнення до відповідальності агресора», — каже Нікіфоров.
Київська, Житомирська та Чернігівська області відчули удар російської зброї та варварства військовим у перші ж дні війни.
Нині, за словами релігієзнавця та історика, експедиції власної польової групи по обстріляних храмах, релігійних школах, будинках молитов, дають контент, який є беззаперечним свідоцтвом злочинів РФ. Виявили науковці і кілька об'єктів, які не значились у жодному з держреєстрів.
«Чому це важливо? Тому, що тільки зібрана документація згідно з загальноприйнятими у світі протоколами, може показати ту статистику, яка вимальовується на сьогодні», — пояснив Карен Нікіфоров.
Проект підтримав Державний департамент США, адже «Релігія у вогні» показує, як порушує росія під час «спецоперації» одне з головний прав людини — право на свободу совісті.
Як показують факти, церкви та релігійні споруди російські військові часто руйнують навмисно. І православні, і католицькі, і мусульманські та протестантські храми — потрапляють під вогонь військ країни, яка по суті веде війну не лише з Україною, так вона веде війну з Богом.