• Головна
  • Новини
  • У Києві вандали знівечили хрест, освячений і встановлений на місці будівництва храму РКЦ...

У Києві вандали знівечили хрест, освячений і встановлений на місці будівництва храму РКЦ

04.07.2011, 14:10
У Києві вандали знівечили хрест, освячений і встановлений на місці будівництва храму РКЦ - фото 1

Генеральний Вікарій Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви, єпископ Станіслав Широкорадюк повідомив, що в ніч з 3 на 4 липня було спаплюжено, знівечено і порізано на шматки нещодавно встановлений та освячений хрест на будівельному майданчику майбутнього храму св. Франциска.

hrest.jpgГенеральний Вікарій Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви, єпископ Станіслав Широкорадюк повідомив, що в ніч з 3 на 4 липня було спаплюжено, знівечено і порізано на шматки нещодавно встановлений та освячений хрест на будівельному майданчику майбутнього храму св. Франциска, що в Києві на Оболоні.

Як повідомляє єпископ Станіслав Широкорадюк, хрест спаплюжили самі мешканці Києва. "Це вперше в Україні за двадцять років незалежності нашої держави так ганебно спаплюжено і зневажено хрест, який є знаком самого Ісуса Христа. Це вперше за ці двадцять років такого приниження зазнає Римо-Католицька Церква в Україні" – пояснив єпископ Станіслав Широкорадюк.

Згідно з інформацією, поданою Католицьким Медіа-Центром, у 2004 році римо-католицька громада св. Франциска отримала в Оболонському районі Києва земельну ділянку під будівництво храму на перехресті вулиць Героїв Дніпра та Зої Гайдай. У 2010 році ця земельна ділянка перейшла в постійне користування Церкви.

Будівництво храму св. Франциска запланували навесні цього року, але це рішення викликало спротив серед мешканців прилеглих будинків, які намагаються унеможливити будівництво.

Також Медіа-Центр повідомляє, що парафіяни збираються на Богослужіння в маленькій капличці, яка не може вмістити всіх охочих, а до найближчого храму потрібно їхати або до метро «Майдан Незалежності», або на лівий берег Дніпра. Тому існує потреба будівництва нового храму, у якому зможуть молитися всі віряни, яких, за словами настоятеля парафії о. Франциска Ботвіна, в цій частині міста проживає близько 1 тисячі осіб.