У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса

12.01.2020, 18:09
Католики
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 1
Сьогодні, 12 січня, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві відбулася Архиєрейська хіротонія наймолодшого католицького єпископа у світі – Степана Суса. Владика Степан став куріальним єпископом Патріаршої курії УГКЦ з титулярним осідком Зігріса.

Богослужіння очолив Патріарх УГКЦ Святослав — головний святитель, співсвятителі: Митрополит Львівський УГКЦ Владика Ігор та єпарх Стемфордський Павло, повідомляє Духовна велич Львова.

Молитву розпочали процесійною ходою від храму Благовіщення Пресвятої Богородиці до Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Спершу владика Степан тричі публічно склав визнання своєї віри, а відтак власноруч підписане визнання було передане Главі УГКЦ Святославу.

У Богослужінні взяли участь єпископи УГКЦ та РКЦ, священики з різних куточків України, монашество, миряни. На молитві також були присутніми єпископи ПЦУ.

Блаженніший Святослав у своєму Слові, підкреслив що Господь посилає йому помічника у особі владики Степана:

“Ми сьогодні були свідками, народження, свячення нового єпископа. Владико Степане, дивні були дороги, якими вів Вас Господь Бог до цієї хвилини. Ви, як молодий священик, мабуть бачили як багато сьогодні людей виїджає з України і думали , як їх супроводжувати, де їх шукати. Ви як той, що були настоятелем Гарнізонного храму св. апостолів Петра і Павла у Львові, мабуть, більше з усіх нас чули і бачили плач сучасної української Рахилі. Бо Ви ховали тих хлопців, які сьогодні щедро засівають українську землю своїми кістками в надії на її свободу, і Незалежність. А сьогодні Господь Бог покликав Вас бути єпископом Патріаршої Курії у Києві. І сьогоднішнє Євангеліє каже, що найважливіше, щоб в історичних моментах, ми з Вами, як віруючі люди, побачили, що навіть зараз зі мною, в цій історичній хвилі, яку переживаю, Бог є особисто, реально присутній. І сьогодні наша Церква відчуває потребу супроводжувати наших українців, де б вони не були. Тому гасло нашого Патріаршого Собору, який відбудеться у серпні “Твоя Церква всюди і завжди з Тобою”. А так як Глава Церкви не може бути присутній на всіх континентах, мені сьогодні Господь послає помічника” – наголосив Блаженніший і додав, що це подія Вселенської Церкви.

Нововисвяченого єпископа привітав Апостольський Нунцій в Україні Клаудіо Гуджеротті, який розповів, що служіння у Курії не є легким, але побажав з молитвою долати всі виклики і досвідчувати, єпископське служіння як вияв Божої ласки.

Привітав єпископа Степана Суса секретар римо-католицької конференції єпископів в Україні Владика Віталій Скоморовський, який зачитав лист від голови конференції єпископів України Броніслава Бернацького.

Наприкінці моління до присутніх звернувся владика Степан:

“Я свідомий того, що до нового служіння мене покликав сам Господь. І коли мене запитували, яким має бути єпископ, я говорив, що перш за все має бути людяним. У особі священиків, єпископів Господь зустрічається з тими, хто ще шукає стежки до Нього. І я би хотів -все своє життя, як людина і душпастир бути у руках Божих тим обличчям у якому Він зустрічається з тими, хто ще шукає стежки до Нього”

Нагадаємо, 15 листопада 2019 р. офіційні представники Ватикану повідомили, що Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, отримавши попередню згоду від Папи, здійснив канонічне обрання отця Степана Суса, священика Львівської архиєпархії УГКЦ, єпископом Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа. Йому надано титулярний осідок Зіґріса.

Владика Степан Сус народився 7 жовтня 1981 року у Львові. Після навчання у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа, 2005 року отримав дияконські свячення, а 30 червня 2006 – пресвітерські. Здійснював капеланське служіння при Львівській академії сухопутних військ та при інших навчальних закладах Львова. Від 2008 до 2012 року був відповідальним за душпастирство військовослужбовців у Львівській архиєпархії УГКЦ. Від 2012 року призначений Синкелом Львівської архиєпархії в справах військовослужбовців, студентів і сиріт, а також парохом гарнізонного храму святих Петра і Павла у Львові.

У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54270
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54271
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54272
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54273
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54274
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54275
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54276
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54277
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54278
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54279
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54280
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54281
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54282
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54283
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54284
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54285
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54286
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54287
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54288
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54289
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54290
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54291
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54292
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54293
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54294
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54295
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54296
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54297
У Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса - фото 54298