У Києві відбувся Священний Синод ПЦУ

У Києві відбувся Священний Синод ПЦУ - фото 1
У Синодальній залі Митрополичого дому – резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, 23 травня відбулося чергове засідання Священного Синоду ПЦУ. У засіданні взяли участь всі члени Священного Синоду.

Про це повідомляє сайт ПЦУ.

Священний Синод заслухав звіт про офіційний візит делегації Київської православної богословської академії на чолі з її ректором протоієреєм Олександром Трофимлюком до Греції, який відбувся з 9 по 17 травня 2023 р.

Під час візиту були підписані Угоди про співпрацю між Київською православною богословською академією та Центром екуменічних і місіологічних студій (CEMES), Патріаршим інститутом патристичних досліджень, що діє при ставропігійному монастирі Влатадон у Салоніках, Університетом Фракії ім. Демокрита в місті Комотіні, Волоською академією богословських досліджень, розпочато парафування міжнародної угоди про співпрацю з богословським факультетом Університету ім. Арістотеля в Салоніках. Також відбулися зустрічі з митрополитом Фессалонікійським Анфімом, ігуменом ставропігійного монастиря Влатадон єпископом Никифором, митрополитом Деметріади Ігнатієм, вікарієм Київської єпархії єпископом Ольвійським Епіфанієм.

Синод висловив задоволення з приводу розширення наукової та богословської співпраці між Православною Церквою України та науковими і богословськими православними інституціями Вселенського Патріархату, Елладської Православної Церкви та іншими, що знаходяться в Греції.

За поданням голови Синодальної статутної комісії замість спочилого члена цієї комісії та заступника голови комісії митрополита Антонія (Махоти) до складу комісії був включений, як один з трьох заступників голови, митрополит Білоцерківський Євстратій (Зоря).

У складі Православної Церкви України було утворено релігійну організацію «Свято-Троїцький Іонинський чоловічий монастир Київської Митрополії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)», священноархімандритом якої був затверджений Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Також було затверджено намісника монастиря у Харківській єпархії.

Священний Синод схвалив запропонований Синодальною статутною комісією проект Статуту (положення) про управління Православної Церкви України з внесенням низки правок та передав його на затвердження Архиєрейському Собору Православної Церкви України під час його засідання 24 травня 2023 р.

Також було схвалено проект порядку денного засідання Архиєрейського Собору. Синод заслухав повідомлення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія про календарне питання та пропозиції з цього приводу, які після обговорення були затверджені для розгляду Архієрейським Собором Православної Церкви України.

Відповідно до визначеного Статутом Православної Церкви України п’ятирічного періоду Синод вирішив скликати у м. Києві 27 липня 2023 року Помісний Собор Української Православної Церкви (Православної Церкви України) та ухвалив необхідні організаційні рішення з цього приводу.