В УПЦ МП заявили, що нібито поліція 15 серпня зранку розпочала штурм певних корпусів Лаври. У поліції Печерського району столиці відповіли, що на території лаври діє спеціальна комісія Міністерства культури і в неї для цього є рішення суду. А працівники поліції забезпечують правопорядок на території лаври.
"Вони вже зрізали замки та увірвалися до 57 корпусу. У даних корпусах проживають не лише паломники, а і частина братії Києво-Печерської Лаври", — зазначають в УПЦ МП.
Натомість у коментарі Укрінформу пресофіцер Печерського управління поліції Оксана Тищенко заявила, що не йдеться про ніякий штурм 54, 57 і 58 корпусів лаври.
“Наразі тут правоохоронці по суті забезпечують публічну безпеку та порядок. На місці є директор заповідника, є комісія, яка працює. У них є рішення суду, відповідно до якого вони мають (право — ред.) на законних підставах потрапити до цих корпусів”, — зазначила вона.
Як РІСУ повідомляла, активісти УПЦ МП 13 серпня влаштували провокації на території Києво-Печерської лаври. Вони спровокували сутички з поліцією, яка забезпечувала правопорядок. Учасники так званого "молитовного стояння" забарикадувалися на території Нижньої лаври.
Активісти УПЦ МП нарікали, що поліція не пускає туди священиків. Водночас Господарський суд Києва визнав, що перебування священиків на цій території є незаконним, адже підтвердив рішення заповідника розірвати договір про безоплатне користування державним майном із УПЦ МП.
Доступ вірян обмежили, оскільки вони заважали комісії Мінкульту приймати майно. Рішення забарикадуватися було ухвалено саме ними, поліція людей на території лаври не зачиняла.
Відомо, що кілька священиків УПЦ МП разом зі своїми прибічниками забарикадувались у приміщеннях лаври та відмовлялися звідти виходити. Їхнє перебування на території заповідника вважається, за рішенням суду, незаконним. Поліція намагалася, не застосовуючи силу, вивести добровільних затвірників з лаври.
Нагадуємо, Господарський суд міста Києва 10 серпня зобов'язав Свято-Успенську Києво-Печерську лавру (Чоловічий монастир) УПЦ усунути перешкоди у користуванні майном Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» шляхом його повернення.
9 серпня Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору щодо безоплатного користування приміщеннями Нижньої лаври, який уклали монастир УПЦ МП та заповідник “Києво-Печерська лавра”.