Прихильники УПЦ МП влаштували сутички з поліцією на території лаври

Прихильники УПЦ МП влаштували сутички з поліцією на території лаври - фото 1
Активісти Української Православної Церкви Московського Патріархату 13 серпня влаштували провокації на території Києво-Печерської лаври. Вони спровокували сутички з поліцією, яка забезпечувала правопорядок.

Відео протистоянь публікують у соцмережах. Про це інформує Trueua.

Учасники так званого "молитовного стояння" забарикадувалися на території Нижньої лаври. Активісти УПЦ МП нарікали, що поліція не пускає туди священиків. Водночас Господарський суд Києва визнав, що перебування священиків на цій території є незаконним, адже підтвердив рішення заповідника розірвати договір про безоплатне користування державним майном із УПЦ МП.

Доступ вірян обмежили, оскільки вони заважали комісії Мінкульту приймати майно. Рішення забарикадуватися було ухвалено саме ними, поліція людей на території лаври не зачиняла.

Відомо, що кілька священиків УПЦ МП разом зі своїми прибічниками забарикадувались у приміщеннях лаври та відмовлялися звідти виходити. Їхнє перебування на території заповідника вважається, за рішенням суду, незаконним. Поліція намагалася, не застосовуючи силу, вивести добровільних затвірників з лаври.

Натовп вірян УПЦ МП з молитвами й прокляттями бив поліцейських та намагався прорватися до барикадників.