У Києво-Печерській лаврі заявили про загрозу руйнування Ближніх печер і просять з бюджету кошти
Про це повідомляє КВ.
В УПЦ МП говорять, що останнім часом там значно збільшився рівень зволоженості ґрунтів. Існує загроза руйнування лабіринтів печер, що може призвести до непоправних втрат і людських жертв.
Настоятель Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, митрополит Вишгородський та Чорнобильський Павло (Лебідь) попросив допомоги у прем’єр-міністра Дениса Шмигаля для збереження пам’ятки архітектури національного значення – “Лабіринти Ближніх печер” (корпус № 90), який є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Цей лист Секретаріат Кабміну перенаправив до Міністерства культури і інформаційної політики (Мінкультури), Мінекономіки, Мінфін, а також до Київської міськдержадміністрації (КМДА) для "розгляду і інформування Кабміну і заявника".
У листі настоятеля Києво-Печерської лаври повідомляється, що внаслідок природних і техногенних факторів гідрологічні умови аварійних ділянок в лабіринті печер залишаються складними. Це вже в короткій перспективі може привести до подальшого розвитку небезпечних і негативних гідрологічних процесів.
“Багаторічна амортизація і незадовільний стан підземних інженерних комунікацій, а також весняне сніготанення призводять до насичення водоносного горизонту над печерами і підтоплення печерного комплексу. Постійний моніторинг стану лабіринтів Ближніх печер свідчить про те, що рівень зволоженості ґрунтів, де розташована пам’ятка, останнім часом істотно збільшився. За результатами засідань комісій (ТЕБ та НС) щодо стану аварійних ділянок печер, ситуація визначена як надзвичайна регіонального масштабу”, – повідомив митрополит Павло.
Павло (Лебідь) попросив Дениса Шмигаля розглянути можливість виділення з резервного фонду державного бюджету коштів для проведення невідкладних протиаварійних робіт.