У київському костелі св. Миколая відбудеться відкриття виставки 12 ікон "Духовна звитяга"

30 травня, 17:21
Культура
У київському костелі св. Миколая відбудеться відкриття виставки 12 ікон "Духовна звитяга" - фото 1
У київському костелі св. Миколая 1 червня 2023 року о 17:00 відбудеться відкриття виставки 12 ікон "Духовна звитяга".

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Це духовний напрям проекту ArtArmor, змістом якого є перетворення бронеплит на ікони – Паноплоїра (Πανοπλοηρά). Цей грецький термін означає прикрашання захисного спорядження зображеннями або іконами. Одну з таких ікон Президент України Володимир Зеленський нещодавно подарував Папі Римському Франциску під час свого візиту у Ватикані.

Ікони "Святий князь Володимир Великий", "Святий Апостол Андрій Первозваний", "Архангел Михаїл" вже побували у Михайлівському Золотоверхому монастирі — дуже важливому та символічному місці, оскільки саме тут починалася боротьба за вільну, демократичну та незалежну Україну, коли у святині знайшли прихисток Герої Революції Гідності.

Тепер ці ікони будуть виставлені в костелі св. Миколая, що також дуже символічно, адже після початку повномасштабного вторгнення РФ до України у 2022 році цей храм став волонтерським хабом для лівобережної частини Київщини та пристановищем для людей, яким потрібна була допомога.

За час повномасштабного вторгнення з костелу св. Миколая було відправлено понад 350 тонн гуманітарної допомоги у постраждалі міста України. Священики, віряни, волонтери тут у будь-який час готові підтримати людей, які приходять до них за допомогою, чи то матеріальною, чи духовною. Також, напередодні Дня Києва, в костелі св.Миколая відбувся тренінг надання першої домедичної допомоги для всіх бажаючих. Ці навички є насправді життєво необіхдиними в умовах війни в якій перебуваємо.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, 1 червня 2023 року, о 18:00 у храмі св. Миколая відбудеться молитва з дітьми і за дітей, зокрема загиблих, вивезених та постраждалих внаслідок агресії РФ.

Крім цього, 1 червня 2023 року, о 17:00, у храмі пройде прес-конференція, під час якої душпастирі представлять "План основних напрямів духовно-соціальної, культурно-освітньої та виховної діяльності костелу Святого Миколая з розвитку римо-католицької громади в м. Києві на 2023-2030 роки".

1 червня 2023 року минає рівно рік, як відповідно до Меморандуму, підписаного Міністерством культури та інформаційної політики України та Римо-католицькою парафією св. Миколая, костел мали передати парафії з усіма необхідними документами, однак це досі не відбулося.