У Константинополі відбувається Синаксис

01.09.2018, 12:31
У Константинополі відбувається Синаксис - фото 1
Засідання Синаксису відбувається у храмі Святої Трійці в Ставродроміоні, Стамбулі.

У Константинополі 1-3 вересня проходить Синаксис - збори всіх верховних архиєреїв Константинопольської Православної Церкви на чолі з Вселенським Патріархом Варфоломієм. Як повідомляє грецьке видання "Фанаріон", на зустрічі обговорять внутрішні питання Церкви, а також православ'я в цілому.

Синаксис.jpg

Збори архиєреїв - Синаксис - скликається не частіше, ніж раз на три роки, і в останній раз він відбувався  у серпні 2015 року - незадовго до Всеправославного Собору, який проходив на Криті в червні 2016 року.

Як правило, юридично закріплені рішення на Синаксисі не приймаються, але таке засідання має важливе значення для формування майбутніх подій.

Засідання Синаксису відбувається у храмі Святої Трійці в Ставродроміоні, Стамбулі.

Єпископи Константинопольського Патріархату спільно відкрили новий церковний рік 1 вересня службою в Преосвященній Патріаршій Церкві та молилися за стійкість святої Церкви та мир у всьому світі.

В експертних церковних колах вважають, що на зборах константинопольських архиєреїв - з великою часткою ймовірності - буде порушене питання автокефалії Української, а також Македонської Церков. Однак рішення з цих питань - прерогатива не Синаксису, а Синоду.

Синод мав відбутися 10 вересня, і існувала висока ймовірність, що українське церковне питання було б вирішене саме на ньому. Тепер його рішення потрібно чекати мінімум до жовтня (орієнтовні нові дати Синоду - 9-11 жовтня).