У «Кримській митрополії РПЦ» святкували "народну єдність" та збирали гроші на росармію
Про це інформує "Невільний Крим".
За благословення «секретаря Кримської митрополії РПЦ», настоятеля Петропавлівського кафедрального собору в Сімферополі протоєрея Алєксандра Якушечкіна, 4 листопада у вказаному соборі було проведено благодійний ярмарок на користь російських вояків, поранених під час бойових дій проти України. Сувеніри ручної роботи підготували члени добровольчого товариства соціального служіння «Вера и дело» («Віра і справа»), батьківський комітет собору та вихованці недільної школи; було зазначено, що на пожертви, зібрані з реалізації сувенірів, будуть придбані необхідні медичні препарати для поранених російських бійців. Педагоги та учні сімферопольської школи-гімназії №20 імені святителя Луки Кримського за підтримки її «директора» Єлєни Тітянєчко взяли найактивнішу участь в організації та проведенні заходу. Того ж дня Алєксандр Якушечкін разом з учасниками ансамблю «Петропавловская песня» («Петропавлівська пісня») відвідав поранених вояків російської армії у військовому шпиталі, поблагословив їх, подякував їм за «мужність і героїзм», вручив їм подарунки та побажав якнайшвидшого одужання.
У Ялті на базі Лівадійського палацу-музею до російського державного свята відбувся фестиваль «Язык – живая душа народа» («Мова – жива душа народу»). До фестивалю також долучився настоятель храму на честь святих царственних страстотерпців у Масандрі протоєрей Міхаіл Пєтров.
В Алушті з нагоди російського дня народної єдності у храмі в ім'я всіх Кримських святих і Федора Стратилата по завершенні Літургії благочинний Алуштинського церковного округу протоєрей Сєргій Слободянюк у співслужінні духівництва благочиння очолив молебень до Богородиці за «цілісність і непорушність святої Русі та єдність її народу».
Також у школах Севастополя клірики місцевого благочиння провели заняття-бесіди в контексті пропагандистського циклу «Разговоры о важном» («Розмови про важливе»); 4 листопада на заняттях обговорювалася тема російського дня народної єдності, що, за задумом організаторів, мало сприяти формуванню в учнів «історичної пам'яті та відчуття причетності до російських традиційних і релігійних цінностей».