У кримському монастирі замироточила ікона святого Сави Сербського

22.04.2010, 09:57
За даним фактом, за повідомленням Сімферопольської та Кримської єпархії УПЦ, було створено спеціальну комісію, до якої увійшли представники духовенства, Міністерства охорони здоров'я Криму, вчені Кримського державного медичного університету.

Сергій ПАВЛІВ. — "УКРІНФОРМ", 22 квітня 2010 року

В монастирі, що відроджується в кримських горах, замироточила ікона шанованого в православ'ї святого Сави Сербського, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

За словами намісника монастиря Святого Сави Освяченого, ієромонаха Агафона, вперше пахощі та витікання святого мира від ікони святого Сави Сербського з частинкою мощей святого Сави Освяченого почали виходити напередодні архіпастирского візиту до Криму Патріарха Московського і всієї Русі Кирила ще влітку 2009 року.

Тоді ікона покрилася маленькими капельками мира і випромінювала аромат, схожий на запах карамелі. Після від'їзду Патріарха виділення мира і пахощів стали слабшати і поступово припинилися.

11 квітня нинішнього року монастирська братія звернула увагу на пахощі, що заповнили вівтар. Підійшовши до ікони святого Сави Сербського, виявили на ній маленькі капельки мира та відчули приємний запах, що струменить від святого образу. Ікона продовжує мироточити і назараз.

За даним фактом, за повідомленням Сімферопольської та Кримської єпархії УПЦ, було створено спеціальну комісію, до якої увійшли представники духовенства, Міністерства охорони здоров'я Криму, вчені Кримського державного медичного університету.

За словами ректора Кримського медуніверситету Анатолія Бабаніна, подібний факт огляду мироточивої ікони Пресвятої Богородиці у Києві було проведено з детальним хімічним аналізом, в ході якого було виявлено, що склад мира наближений до складу ДНК людини зі вмістом у досліджуваній речовині 95 відсотків білка.

У ході детального огляду ікони комісією виявлено рясне мироточення у вигляді прозорої маслянистої речовини жовтого кольору з явним благовонним запахом, що стікає в основному по внутрішньому боці ікони в різних її частинах.

Ікона являє собою літографію, закріплену двома фрагментами ДВП, на зовнішньому фрагменті з тильного боку чітко проглядається пліснява зеленого кольору, у верхній і нижній частинах ДВП чітко видно великі плями мира, запаху плісняви немає, відчуваються рясні пахощі мира. Мощевик з частинкою мощей св. Сави Освяченого в сухому стані. Наразі ікона знаходиться в Сімферополі.

Ікона Сави Сербського знаходилася у відроджуваному печерному монастирі на горі Челтер-Мармара Святого Сави Освяченого. Монастир відомий з кінця VII-початку IX століття і розташований в районі с. Тернівка під Севастополем.

Преподобний Сава Освячений народився в V столітті, в Каппадокії. У 17 років він прийняв чернечий постриг і досяг такого успіху в пості та молитвах, що був удостоєний дару чудотворіння. Преподобний Сава написав перший статут церковних служб, так званий "Єрусалимський", прийнятий всіма Палестинськими монастирями. Помер у 532 році.

Святий Сава Сербський - один з найшанованіших святих Сербської православної церкви, відомий релігійний, культурний і політичний діяч XI -XII століть.

Створив автокефальну (незалежну) Сербську православну церкву і став її першим архієпископом у 1219 році. Перед смертю здійснював паломництво до Єрусалима. У Палестині він заснував монастир Святого Архангела та лікарню для православних паломників. Повертаючись, проїжджав через Болгарію, де і помер 14 січня 1236 року.