У Криму провели молебень за фігурантів красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір»

07 листопада, 18:15
Суспільство
У Сімферополі провели дуа (молебень) за фігурантів красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір», яким російський суд 2 листопада призначив від 12 до 17 років ув'язнення.

Як повідомляє об'єднання «Кримська солідарність» в Facebook, молебень пройшов напередодні, 6 листопада, в мікрорайоні Акмечеть, інформує сайт Крим.Реалії.

«Організовуючи проведення дуа, джемаат (народ) таким чином висловлює свою незгоду з тими звинуваченнями в тероризмі і екстремізмі, яким піддалися одновірці», – йдеться в повідомленні.

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону вранці 3 листопада засудив трьох фігурантів красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» Рустема Емірусеїнова, Арсена Абхаїрова та Ескендера Абдулганієва до 17, 13 і 12 років ув'язнення відповідно. Вони не визнають своєї провини. На думку Едема Семедляєва, всі подібні кримінальні справи в анексованому Криму після 2014 року «сфабриковані». Захисники кримчан, засуджених російським судом у рамках красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір», подаватимуть апеляцію і звертатимуться в міжнародні інстанції.

Вирок у красногвардійській «справі Хізб ут-Тахрір» прокоментував російський глава Криму Сергій Аксенов: на своїй сторінці у Фейсбуці він висловив подяку співробітникам силових структур Росії.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в ефірі телеканалу «Суспільне | Крим» назвав вирок у красногвардійській справі «черговим проявом російської окупаційної політики щодо Криму, його жителів, корінного народу півострова – кримських татар».

У лютому 2019 року в будинках кримських татар у селищі Октябрське Красногвардійського району Криму російські силовики провели обшуки. Пізніше до управління ФСБ Росії в Сімферополі відвезли Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова і Рустема Емірусеїнова.

ФСБ Росії стверджує, що затримані жителі Красногвардійського району причетні до діяльності забороненої в Росії та на території анексованого нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».