У Львові активісти хочуть судитися з містом через капличку-самобуд

У Львові активісти хочуть судитися з містом через капличку-самобуд - фото 1
Активісти планують судитись із містом через самовільно встановлену капличку-вагончик на вулиці Малоголосківській. Її мали розібрати ще осінню 2021 року, але міська влада не виконала рішення виконавчого комітету про демонтаж.

Про це повідомляє Tvoemisto.tv.

Тим часом керівник релігійної громади парафії святителя Миколая, яка встановила капличку, каже, що вони звернулися до міста, аби їм виділили землю для будівництва храму.

«Нікуди церква-вагончик не поділася, обростає благоустроєм, прапор повісили, на свята шопку ставили. Треба подавати в суд на міську раду за бездіяльність, рішення виконкому не виконують. Зараз продумаємо формат, хто буде позиватися, чи то будуть члени робочої групи, чи якась громадська організація, бо по-іншому ніяк», – каже у активістка, мешканка району Під Голоско Людмила Федяй.

Жінка нагадує про рішення виконавчого комітету Львівської міської ради, яке прийняли на засіданні 28 жовтня. Тоді Львівська міська рада дала власнику споруди на Малоголосківській два дні на те, аби він її демонтував. Якщо він цього не зробить, йдеться у рішенні, то її мали б демонтувати працівники ЛКП «Адміністративно-технічне управління», Шевченківська райадміністрація. Вони також мали б відновити благоустрій території. Демонтовану споруду і майно мали б зберігати на вулиці Пластовій, 125.

Зараз, за даними з публічної кадастрової карти, земельна ділянка, на якій спорудили каплицю, не оформлена. Вона розташована у зеленому районі на вулиці Малоголосківській, поблизу будинку №30. Додамо, що раніше міська влада запевняла, що ніяких дозволів на нове будівництво на цій землі не давала.

Керівником релігійної громади парафії святителя Миколая, якій належить самовільно зведена каплиця, є священик Олексій Леонов. У коментарі Тvoemisto.tv він розповів, що громада зверталась до міської ради щодо виділення землі для будівництва храму, відповіді ще не отримали. Капличку, яку встановили на вулиці Малоголосківській, каже священик, зносити не планують.

«Ми молимося, шукаємо можливість домовитися з чиновниками, щоби виділили земельну ділянку для спорудження храму. Ця споруда, яка є, вона тимчасова, вона не має фундаменту, не прив’язана до землі. Якщо виділить міська влада земельну ділянку для нашої парафії, то будемо думати, куди її переносити. Зараз молитва актуальна, часи не легкі. До міської ради не одноразово звертались про виділення землі, щоби громада, парафія мала можливість молитися, існувати. Є відповідь, що наше звернення розглядають, треба трохи часу. Церков забагато не буває і церква нічому поганому не вчить», – зазначив він.

Раніше керівник департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко повідомляв, що митрополит Львівської ПЦУ владика Макарій засудив дії отця Олексія Леонтія та запевнив, що незаконно збудовану споруду у районі Під Голоском демонтують. Утім нині у пресслужбі Львівської міської ради кажуть, що відповідальні за цю справу чиновники не мають відповідей на запитання про капличку на вулиці Малоголосківській.

Нагадаємо, весною цього року у районі Під Голоском незаконно облаштували церкву. Місто впродовж кількох місяців вело перемовини із представниками ПЦУ та отцем, який звів капличку без погоджень про те, щоб її розібрали, демонтувати її мали ще 15 червня. У вересні активісти із мікрорайону Під Голоско зустрілися із Митрополитом Епіфанієм, якому передали листа з проханням вирішити конфлікт з незаконним захопленням землі священиками його Церкви.