Сьогодні, 20 серпня, у Львівському музеї історії релігії презентують банерну виставку «30 років релігійної свободи». Її розмістили на площі перед Музеєм о 14.00.
Джерело: Львівський музей історії релігії
Виставка, яка показуватиме релігійне життя Львова в роки незалежності, складається з 22 тематичних банерів, кожен з яких присвячений окремій темі.
Понад 200 світлин розказують про події кінця 80-х – початку 90-х років. Є також й сучасні фотографії львівських церков, протестантських парафій, юдейських і мусульманських громад Львова, буддистів, кришнаїтів, біблійного товариства, інші.
На виставці представлені фотографії, які нагадують про початок відкритих виступів віруючих УГКЦ за легалізацію своєї Церкви, роль капеланів як серед військових у навчальних центрах, так і безпосередньо на передовій під час проведення ООС, соціальне служіння різних конфесій.
Про складний і тривалий шлях до незалежної української Церкви – Православної Церкви України розказують світлини помісних православних соборів УАПЦ, приїздів Патріарха Мстислава Скрипника до Львова 1990 року і Вселенського Патріарха Варфоломія I з нагоди 1020-ї річниці хрещення Київської Русі 2008 року, Об’єднавчого собору православних церков 15 грудня 2018 року.
Традиційним для Львівщини є життя і служіння вірменської національної меншини, об’єднаної довкола собору Успіння Пресвятої Богородиці у місті Львові, Львівської архідієцезії римсько-католицької церкви в Україні. Після здобуття Україною незалежності вони відновили свою офіційну діяльність. Про це засвідчує блок банерів, які показують роль церков, громади, вірян у культурному житті Львова.
Окремий банер присвячений візиту Папи Івана Павла II до Львова 25-27 червня 2001 року.
Виставку можна буде оглянути упродовж двох місяців.