У Львові презентували книгу «Церква на Майдані»

08.03.2015, 18:06
У Львові презентували книгу «Церква на Майдані» - фото 1
У п’ятницю, 6 березня, у Львові відбулася презентація нещодавно виданої книжки журналіста Олексія Гордєєва «Церква на Майдані». Праця написана російською мовою, містить 28 інтерв’ю-свідчень учасників Революції Гідності.

У п’ятницю, 6 березня, у Львові відбулася презентація нещодавно виданої книжки журналіста Олексія Гордєєва «Церква на Майдані». Праця написана російською мовою, містить 28 інтерв’ю-свідчень учасників Революції Гідності. В основі — хронологічний виклад подій Євромайдану та Революції гідності від 21 листопада 2013 до 23 лютого 2014 року у переплетінні з спогадами учасників.

Розповідає з презентації наш кореспондент Ніна Поліщук.

Олексій ГордєєвЗа словами автора, ця книга про Майдан буде особливо цікавою для російськомовних читачів, а зокрема – для жителів Криму та Донбасу.

«Оскільки сам я родом із Севастополя, — зауважив Олексій Гордєєв, — чудово розумію, які моменти в книжці викликали б скепсис серед місцевого населення. Тому писав, враховуючи те, що мої читачі будуть насторожено ставитися до подій революції. Більше того, потенційні читачі, скоріш за все не цікавилися революцією як такою, тому вони можуть мати багато стереотипів, нав’язаних російськими медіями. Ось для чого книга не просто написана російською мовою, але й вкінці додаток – 350 покликань на джерела, які писали про Майдан російською, українською та англійською мовою».

Книжка головно складається зі свідчень християн-протестантів, які або організовано, або власними зусиллями брали участь у Майдані, починаючи від роздавання канапок і закінчуючи духовною і психологічною підтримкою. До прикладу, автор наводить історію, коли віруючі однієї з протестантських церков роздали, за їхніми підрахунками, 1 200 000 Євангелій від Йоана. Вони були вражені тим, як швидко і охоче люди розбирали Святе Письмо, ніби не маючи його вдома. Волонтери були свідомі того, що, вірогідно, деякі люди беруть книгу як сувенір, але вони вірили, що рано чи пізно той «сувенір» стане у пригоді.

Серед інших книжок, які вже видані про події Майдану, автор порушує тему не тільки участі Церкви в революційних подіях України, він звужує оповідь до конкретної участі різних протестантських церков. Олексій пише про протестантів не тільки тому, що сам належить до них, але і тому, що так можна, за його словами, краще охопити тему: «Якби я писав про християн взагалі, то потрібно було б не 28 інтерв’ю, а 128! Тому ця книга може бути поштовхом до того, щоби інші конфесії теж детальніше описали свою роль на Майдані. Та зацикленість на конфесіях – це не мета! Головне, що без християн, які брали участь у революції, була б не Небесна сотня, а Небесна тисяча. Ця книга важлива для просвітництва тих, хто не був причетний, що Майдан – це не територія гріха, але територія єдності».

Наступні презентації «Церкви на Майдані» будуть в Острозі, Рівному та Кривому Розі. Планують розповсюджувати книжку і в Криму чи в Росії. Її хочуть перекласти на українську та німецьку мови і представити цього річ на Форумі видавців у Львові.