• Головна
  • Теми
  • У Львові стартував 4 Екуменічний соціальний тиждень на тему: «Реформи через довіру»...

У Львові стартував 4 Екуменічний соціальний тиждень на тему: «Реформи через довіру»

28.09.2011, 10:08
У Львові стартував 4 Екуменічний соціальний тиждень на тему: «Реформи через довіру» - фото 1
Експерти з різних куточків світу обговорюватимуть реформи у Львові.

Прес-конференція ЕСТexklusiv.gif27 вересня 2011 року в приміщенні Львівської міської ради (мала сесійна зала) відбулася прес-конференція з нагоди відкриття 4 Екуменічного соціального тижня (далі — ЕСТ), темою цьогорічного є «Реформи через довіру».

Уже вчетверте у Львові відбувається ЕСТ. Ця традиційна подія осені є своєрідною нагодою для зустрічі представників різноманітних сфер діяльності: Церкви, освіти, влади, бізнесу та громадського сектору. Цьогоріч головною темою заходу стане «Реформи через довіру». Такий всеукраїнський суспільний форум має на меті зосередити увагу на участі громади в перетвореннях. Серед учасників форуму є експерти з Франції, Італії, Угорщини, Німеччини, Канади, Польщі, Білорусіїта України.

«Сьогодні ми відкриваємо 4 Екуменічний соціальний тиждень. Щороку він згуртовує нас навколо актуальних та болючих питань сьогодення. Особливістю ЕСТ є акцент на екуменічність, тобто залучення до співпраці Церков різних конфесій та активізація громадського сектору і влади, використання міжнародного досвіду впровадження реформ з метою покращення майбутнього. Хотілось би, щоби реформи дійсно впроваджувались через довіру народу до влади та влади до народу. Можливо, ЕСТ стане одним із кроків до пошуку рішень, що стануть спільними як для влади, так і для громадян», – зазначає координатор ЕСТ Ірина Кітура.

Участь у прес-конференції взяли: доцент кафедри соціології та соціальної роботи НУ «Львівська політехніка» Лілія Клос, представник управління культури ЛМР Анастасія Рибицька та координатор Екуменічного соціального тижня Ірина Кітура.

Представник управління культури ЛМР Анастасія Рибицька: «Нам дуже приємно долучитися до ініціативи проведення Екуменічного соціального тижня, який виступає своєрідною платформою для спілкування між церквами, громадою, владою та політикою. Приємно, що до обговорення важливих питань залучається також і молодь. Через участь в обговоренні цих питань в Україні зароджується генерація соціально відповідальних людей – новий тип громадянського суспільства».

Організаторами Тижня є: Інститут екуменічних студій, Український католицький університет, Львівська міська рада, Львівська обласна рада та адміністрація, Національний університет «Львівська політехніка». Цьогорічний форум відбувається за підтримки Асоціації солідарності німецьких католиків з народами країн Цнтральної та Східної Європи – «Реновабіс».

Як повідомила координатор ЕСТ Ірина Кітура, під час головних акцій ЕСТ  — конференції (29 вересня) та круглих столів (30 вересня) експерти з України та з-за кордону обговорять питання реформування як один із шляхів євроінтеграції, довіри в соціальних взаєминах у період соціальних реформ, лідерства, перспектив діалогу влади та громади, дільності та науки церкви в соціально-економічному відродженні, формування громадянського суспільства та ін.

Так висловила свою позицію щодо проведення 4 ЕСТ доцент кафедри соціології та соціальної роботи НУ «Львівська політехніка» Лілія Клос: «Львівська політехніка також бере активну участь у проведення Екуменічного тижня, адже в нас навчаються та працюють представники соціальної сфери. Чим саме займаються соціологи та соціальні представники?. Здебільшого, вони працюють із реаліами нашої дійсності, із соціальними реаліями. Соціологи виступають як діагности соціальних проблем, а соціальні працівники уже на практиці втілюють можливості їх вирішення та змін. Саме соціологи та соціальні працівники є активними учасниками змін у громадському суспільстві. Вони працюють на двох рівнях: мезорівні – визначають та опрацьовують загальні проблеми, мікрорівні – співпрацюють з окремими людьми, які опинилися у важких життєвих обставинах та ситуаціях. Контекст реформ через довіру – дуже важливий сьогодні. Соціальна робота опирається на важливі цінності, запозичені з християнських традицій. Важливим є об’єднання всіх християнських церков у допомогу стражденним, людинолюбство, милосердя, самопожертва. Ці цінності можуть допомогти подолати  великий спектр проблем, які здатні торкнутися кожного з нас і суспільства в цілому. Отже, основною метою ЕСТ є об’єднання всіх небайдужих навколо важливих соціальних питань».

Цього року 4 ЕСТ відрізняється від попередніх трьох, насамперед, темою. Темами ж попередніх років були: кооперативний рух, соціальна відповідальність Церкви і бізнесу та благодійність. Крім того, 29 вересня академічна конференція, яка буде проводитися в рамках ЕСТ, буде відкриватися спільною екуменічною молитвою.

Так зазначила координатор ЕСТ Ірина Кітура: «Окрім конференцій, круглих столів у програмі форуму також буде фотовиставка на соціальну тематику (український католицький університет, вул. Хуторівка, 35), виставка-ярмарок соціальних організацій, що є учасниками проекту «обсерваторія успішних ініціатив» (площа Ринок), нагородження переможців конкурсу «Репортери надії в Україні»  (український католицький університет, конференц-зал, вул. Іл. Свєнціцького,17) концерт хорового співу та молодіжний святковий концерт української музики (НАУД театр імені Марії Заньковецької, вул. Лесі Українки,1).

За словами організаторів. важливим у тижні буде суботній молитовний День довіри, підготовлений спільно з екуменічною християнською спільнотою Тезе, Франція. Родзинкою дня стануть посадка Дерева Миру та створення екуменічного малюнку».

РІСУ - офіційний інформаційний партнер ЕСТ.