У Львові вшанували пам'ять автора Гімну України о. Михайла Вербицького

08.12.2023, 09:25
Культура
У Львові вшанували пам'ять автора Гімну України о. Михайла Вербицького - фото 1
У Львові вшанували пам’ять українського композитора, священика, громадського діяча та автора музики Державного Гімну України отця Михайла Вербицького.

Про це у Фейсбуці 7 грудня повідомила Львівська обласна рада.

«Ім’я отця Михайла Вербицького закарбоване в історії України, зокрема, як автора музики Державного Гімну. Михайло Вербицький – це наша історія, яку ми маємо пам’ятати, вивчати і передавати молодому поколінню. У селі Млини Підкарпатського воєводства Республіки Польща, де похований о. Михайло Вербицький, місцеві українці сьогодні теж вшановують його пам`ять», - зауважила голова комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Соломія Риботицька.

У Львові вшанували пам'ять автора Гімну України о. Михайла Вербицького - фото 126296

Зазначається, що на початку події присутні спільно виконали Гімн України, а священники відслужили чин панахиди.

О 18:00 год. в архикатедральному соборі св. Юра. відбулася Божественна Літургія за участю хору «Надсяння», присвячена о. Михайлу Вербицькому.

Отець Михайло Вербицький — український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, автор музики державного Гімну «Ще не вмерла Україна». Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя Михайло Вербицький займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Помер 7 грудня 1870 року у селі Млини (тепер на території Підкарпатського воєводства Республіка Польща), де і похований.