У мене є відчуття, що у суспільстві накопичується вибухонебезпечна несправедливість, - Патріарх УГКЦ

У мене є відчуття, що у суспільстві накопичується вибухонебезпечна несправедливість, - Патріарх УГКЦ - фото 1
Наш народ багато чого може стерпіти, окрім несправедливості.

Таку думку в інтерв'ю Українській правді висловив Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук.

"Наш народ може все стерпіти, може все пережити. Але коли хтось справді спровокує вибух гніву проти несправедливості, це народ не стримає. Пригадаємо, як почався Майдан? Майдан почався через побиття дітей.

І ось гостре відчуття несправедливості спровокувало те, що мільйони українців вийшли на вулиці. І в мене є відчуття, що сьогодні знову накопичується це відчуття несправедливості", - заявив першоєрах.

За його словами, навіть Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у своїх обговореннях на перше місце виносить тему справедливості, зокрема справедливості соціальної.

"І от реформа судочинства, реформа всього того, що пов’язане із справедливим судом – це одна із ключових проблем. Наведу приклад. Знаєте, я спілкуюся дуже близько з родинами героїв Небесної сотні. Бо це особи, яким я особисто пообіцяв, що ми будемо їх супроводжувати і не забувати. І ми спілкуємося з ними. І ті суди, в яких вони беруть участь, вони просто перетворюються часом на тортури.

Відчуття несправедливості – ну як так?

Ми кажемо сьогодні, що ми живемо в світі постправди. Але існує природне відчуття правдивого і фальшивого. Якесь таке інстинктивне відчуття справедливого і несправедливого. Діти, підлітки вам скажуть, що є справедливим, що ні. Такими речами не можна маніпулювати. Тому, що ця несправедливість рано чи пізно вразить українця у саме серце", - наголосив Патріарх УГКЦ.