У мережі появився подкаст про "посолених" християн

27.04.2021, 16:43
Культура
У мережі появився подкаст про "посолених" християн - фото 1
Радіо Воскресіння запустило релігійні подкасти “Посолені” — про християн, які завдяки вірі роблять цікаві проєкти та зміни навколо. Для цього на різних аудіострімінгових сервісах відкрили нові платформи — “Живе. Подкасти”.

Подкасти “Посолені” стартували 26 квітня і виходитимуть щотижня. Прослухати їх можна онлайн і у додатках таких платформ як SoundCloud, Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor​ (пряма RRS-стрічка, за якою можна додавати подкаст), Pocket Casts, RadioPublic, Spotify (розділ подкастів у цьому додатку в Україні поки недоступний для прослуховування, тому ним зможуть скористатися поки тільки слухачі на поселеннях у діаспорі). Також подкасти можна слухати на сторінках «Живого ТБ» та «Живого радіо» у Facebook та каналі у Youtube.

У мережі появився подкаст про 'посолених' християн - фото 71377

Перший випуск “Посолених” із відомим в Україні християнським блогером Падре Сержем вже доступний для прослуховування.

Гостями наступних випусків будуть музиканти гурту "Кана" Христина Підлісецька та Олексій Каплунський, керівниця Львівської Освітньої Фундації Мар’яна Кащак, режисери фільму "Зарваниця" Ярема Малащук та Роман Хімей, християнська психологиня Людмила Гридковець та Володимир Свист із БФ “Бути поруч”.

Авторкою проєкту є студентка Школи журналістики та комунікацій УКУ Марія Боровська. Подкасти “Посолені” є її магістерським проєктом.

“Коли я розпочинала проєкт, на iTunes взагалі не було релігійних подкастів українською мовою. Тільки в січні 2021 р. церква “Надія” із Рівного запустила свій подкаст українською мовою. І от зараз я бачу, що у квітні на SoundCloud один священник із психотерапевткою запустили подкаст “Не той формат”. Тобто вже є поле релігійних подкастів”, — говорить Марія.

За словами авторки, сіль символізує віру, і, християни мають бути тими “посоленими”, які мають робити хороші зміни навколо, щоб її скріплювати, аби не “звітріти”.

“Це дуже цікаво, коли ти маєш змогу чути про досвід віри християн різних поколінь та різного роду занять. Здавалось би одне і те саме питання ставиш людям: “Що таке віра для Вас?”. І кожен має якийсь свій інший бекграунд як він чи вона прийшли до віри, до такого глибшого її розуміння та усвідомлення, - ділиться авторка. - Хтось відкрив для себе віру, коли церкви тільки відкривалися, хтось через довгі шукання чи на сторінках філософських книжок, а хтось просто народився у релігійній сім’ї. І це також нормально. Головне - оцей момент зустрічі та усвідомлення своєї віри. Щоб вона не була бездумним слідуванням традиціям”.

Подкасти “Посолені” можна слухати не тільки онлайн, а й в додатках за RRS-посиланнями. Можна їх також завантажувати, щоб прослуховувати їх офлайн за відсутності інтернету.

Проєкт також можна підтримати на Patreon. Таким слухачам буде надана перевага прослуховувати наступні епізоди подкастів першими.