• Головна
  • Новини
  • Світові
  • У Мінську відбулась прощальна Меса архиєпископа-митрополита Мінсько-Могильовського Тадеуша Кондрусевича...

У Мінську відбулась прощальна Меса архиєпископа-митрополита Мінсько-Могильовського Тадеуша Кондрусевича

25 січня, 12:20
Світові
Архиєпископ-митрополит Мінсько-Могильовський Тадеуш Кондрусевич - фото 1
Архиєпископ-митрополит Мінсько-Могильовський Тадеуш Кондрусевич
"Я йду, як правлячий єпископ, але просто, як єпископ, залишаюсь", – сказав Кондрусевич і його слова зустріли аплодисментами.

Меса відбулася 24 січня у головному соборі РКЦ в Мінську, інформує 24 канал.

 

Митрополит Кондрусевич зі старту протестів підтримував мітингувальників На офіційному сайті РКЦ в Білорусі були розміщені витяги з інтерв'ю Кондрусевича польському католицькому телеканалу TV Trwam, в якому глава білоруських католиків заявив, що президентські вибори в країні 9 серпня пройшли "нечесно".

Олександр Лукашенко звинуватив архиєпископа у "виконанні завдань Польщі".

Паспорт Кондрусевича не визнали прикордонники та не впускали на територію Білорусі. 3 січня 2021 року папа Франциск прийняв зречення митрополита.
Апостольським Адміністратором вакантного осідку Папа призначив єпископа-помічника Пінської дієцезії Казіміра Вєлікосєльця.

Архиєпископ Тадеуш Кондрусєвіч очолював Мінсько-Могилівську архидієцезію від 2007 року, а перед тим – протягом п’яти років очолював Архидієцезію Матері Божої в Москві. Від червня 2015 року – Голова Єпископської Конференції Білорусі. 3 січня 2021 р. єрархові виповнилося 75 років життя, коли згідно з приписами канонічного права єпископи складають понтифіку прохання про відставку.

Як відомо, наприкінці серпня минулого року білоруська влада не дозволила митрополитові Кондрусєвичу повернутися до країни після подорожі до Польщі. Лише 22 грудня Апостольський нунцій в країні архиєпископ Анте Йозіч повідомив про те, що отримав від компетентних органів інформацію про те, що Мінський архиєпископ більше не має жодних перешкод, аби повернутися на територію Республіки Білорусь. Таким чином, столична католицька громада змогла відсвяткувати Різдво разом зі своїм архипастирем.

У Білорусі у неділю, 24 січня, люди знову вийшли на марші проти режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Протестувальники несли в руках прапори та об'єднувались у ланцюги солідарності. Люди присвятили свої марші затриманому блогеру Ігорю Лосику, який голодує вже 6 тиждень.