У Мінську відбувся хресний хід проти свавілля влади: БПЦ МП відмовилася від участі у ньому

13.08.2020, 18:08
Світові
Християни різних конфесій 13 серпня в Мінську вийшли на загальноміський хресний хід.

Участь у ньому взяло понад 100 людей. Це в більшості католики та протестанти. Оскільки Білорусь - країна православна, то офіційна позиція Православної Церкви Білорусі не брати участі в ході зіграла свою роль. Хода не була багаточисельною. Хоча не виключено, що деякі православні священики таки взяли у ній участь.

Учасники зібралися о 13:00 на площі Свободи та пройшли ходою до Ратуші, де й відбулася спільна молитва за припинення тиску на мітингарів, проти насильства і кровопролиття, що кояться в місті.

Керівництво БПЦ МП зреклося організації цієї хресної ходи. 13 серпня пресслужба БПЦ МП поширила з цього приводу спеціальне звернення, інформує Credo.press.

"Бережіть себе і своїх близьких, не піддавайтеся на провокації і дійте в рамках закону християнської любові та законодавства Республіки Білорусь. Особливо потрібна нашому народові молитовна підтримка в сьогоднішній кризовий момент - наші православні храми відкриті для всіх бажаючих прийти і помолитися не лише під час статутного богослужіння, а й за велінням серця в будь-який час", - підкреслили в пресслужбі БПЦ МП.

БПЦ МП заявила про свій намір "закликати до миру і взаєморозуміння протиборчі сторони, а не розпалювати ситуацію і підбурювати до різних акцій".

У цьому контексті виглядає суперечливим неприйняття хресного ходу, який також є молитовною акцією.