У Москві відреагували на визнання Вселенським Патріархом канонічності Македонської Церкви

12 травня, 13:31
Світові
У Москві відреагували на визнання Вселенським Патріархом  канонічності Македонської Церкви - фото 1
В РПЦ вважають, що Веленський Патріархат здійснив «грубе та політично мотивоване вторгнення у межі компетенції Сербської Православної Церкви», прийнявшиу у Євхаристійне сопричастя духовенство Охридської (Македонської) Церкви.

Про це заявив заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату (ВЦЦП МП) протоєрей Миколай Балашов, повідомляє Православна жизнь з посиланням на rg.ru.

Коментуючи це рішення, священнослужитель зауважив, що "ініціатива Фанара повторює модель розколу в українському Православ'ї".

«Константинополь знову вирішив виступити як одноосібний і самозваний вершник долі усього православного світу», − сказав протоєрей Микола Балашов.

Він звернув увагу на те, що Македонську Церкву не визнала жодна з Помісних Православних Церков. А щодо новоствореної Охридської Архиєпископії, протоєрей Миколай сподівається, що Помісні Церкви будуть солідарні з РПЦ, яка вважає за неприпустиме вирішувати подібні питання без участі Сербської Церкви.

Нагадаємо, 9 травня 2022 року відбулося засідання Священного Синоду Вселенського Патріархату, де після детального обговорення, оголосили про Євхаристійне сопричастя з священнослужителями Охридської Архиєпархії. Синод також ухвалив перейменувати Македонську Православну Церкву на Охридську Архиєпископію.